A3 Haber

‘Bu ne ayaktır? Bal gibi siyasi ayaktır’

‘Bu ne ayaktır? Bal gibi siyasi ayaktır’
Şubat 08
17:32 2020

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Gizli Tanık Yasası çıkmadan Fethullah Gülen cemaatinin gizli tanıklar üzerinden kumpaslara başladığını belirtti. Dervişoğlu, Gülen cemaatini önce işi yaptığını, sonra yasayı çıkarttığını belirterek, “Bu bal gibi siyasi ayaktır” dedi.

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’un 2009 yılında askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanmasının önünü açan düzenlemeyi işaret etmesiyle başlayan Fethullah Gülen cemaatinin siyasi ayağına yönelik tartışma sürerken, İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’ndan konu ile ilgili bir açıklama geldi.

Dervişoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, gizli tanık yasasının 2008’de çıkarıldığını, ancak Gülen cemaatinin daha yasa çıkmadan gizli tanıklar üzerinden kumpaslara başladığını belirtti.

Dervişoğlu, “Bu ne ayaktır?” diye sorarsanız, Bal gibi SİYASİ AYAK’tır!..” notuyla yaptığı açıklamada şöyle dedi:

Gizli tanık yasası 200 yılında görüşülüp kabul edildi. Oysa savcılar altı ay önce 2007 yılı haziran ayında ve Ergenekon davasının adı henüz Ümraniye soruşturmasıyken iki şahsı A ve B diye kodlayarak gizli tanık sıfatıyla dinlemişler. Müneccim olmadıklarına göre, önce işi yapalım sonra yasayı çıkarttırız diye düşündükleri aşikar. “Bu ne ayaktır?” diye sorarsanız, Bal gibi siyasi ayaktır!..