A3 Haber

ABD Temsilcisi: Türk askeri İdlib’de kendini savunma hakkına sahip

ABD Temsilcisi: Türk askeri İdlib’de kendini savunma hakkına sahip

ABD Temsilcisi: Türk askeri İdlib’de kendini savunma hakkına sahip
Şubat 12
21:30 2020

Suriye konusunda temaslarda bulunmak için Ankara’da bulunan ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, NTV’ye verdiği özel röportajda “Türk askeri İdlib’de kendini savunma hakkına sahip” dedi.

Suriye’de yaşanan gelişmelerin ardından bir dizi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya gelen ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, NTV’ye verdiği özel röportajda gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türk askerinin İdlib’de kendini savunma hakkına sahip olduğunu vurgulayan  Jeffrey, “Suriye ve Libya’da ortak jeostratejik amaçlarımız var. Türkiye ile yakın koordinasyon ve bilgi paylaşımı önemli. Türkiye insani felaketle tek başına mücadele edemez. Türk askeri İdlib’de kendini savunma hakkına sahip” dedi.

Jefferey, bölgede savaş olacağını düşünmediğini belirtirken, “Türkiye’nin İdlib’deki meşru çıkarlarını destekliyoruz. Türkiye’nin rejim güçlerine karşılık vermesini anlıyoruz. ABD’nin Suriye’deki tavrı çelişkili değil. YPG, Barış Pınarı Harekat bölgesinden çekildi. Türkiye ile anlaşmaya uyduk. Suriye’de karışıklığı Rusya ve Esad yarattı. Suriye’de Rusya ve İran’ın farklı amaçları bulunuyor” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER