A3 Haber

Pistten çıkan uçak soruşturmasında kabin memurlarıyla ilgili yeni gelişme

Pistten çıkan uçak soruşturmasında kabin memurlarıyla ilgili yeni gelişme

Pistten çıkan uçak soruşturmasında kabin memurlarıyla ilgili yeni gelişme
Şubat 13
14:08 2020

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 5 Şubat tarihinde meydana gelen uçak kazasına ilişkin yürütülen soruşturmada kabin memurlarının, şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçak kazasına ilişkin olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Taksirle birden fazla kişinin ölümü ve yaralanmasına neden olmak” suçundan başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında bugüne kadar ifadesine başvurulan 165 kişinin arasında uçakta görevli 4 kabin memurunun da olduğu öğrenildi. Kabin memurlarının güvenlik görevlilerine verdikleri ifadelerinde uçağın iniş yaptıktan sonra pistten çıktığını söyledikleri, kazadan dolayı şikayetçi olmadıkları öğrenildi.

İfadesi alınmayan 13 yolcu kaldı

İfadesi alınan bazı yolcuların şikayetçi oldukları bazılarının da şikayetçi olmadıkları, 8’i Türk, 5’i de yabancı olmak üzere 13 yolcunun ifadesinin de henüz alınmadığı kaydedildi.

Kara kutu Almanya’da incelenecek

Öte yandan uçaktaki kara kutunun kaza kırım ekibi ve ABD’den gelen Boeing yetkilileri ile birlikte Almanya’ya götürülerek orada inceleneceği öğrenildi. Kaza kırım ekibi ve ABD’li yetkililerin çalışmaları sonucu hazırlanacak olan ön raporun bir ay içinde soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaşması bekleniyor. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER