A3 Haber

Akşener: Gerginliğin arkasında ekonomik problemlerimiz var, fakirleşme var

Akşener: Gerginliğin arkasında ekonomik problemlerimiz var, fakirleşme var
Şubat 14
13:22 2020

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “” dedi.

Burada bir konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ziyaretlerinde öncelikle ekonomik olarak Türkiye’de gelir düzeyi daha rahat bilinen şehirlerinden başladığını esnafın buralarda ne dediğini dinlediklerini, emekli, kadın, genç her kesimle buluştuğunu söyledi.

Akşener, ziyaretleri sırasında esnaftan ve halktan gelen talep, istekleri ve yapılan yanlışları Meclis grup konuşmasında dile getirdiğini belirterek, “Bu salı grup konuşmasında dile getireceğim. Aslında bu gerginliğin arkasında ekonomik problemlerimiz var, fakirleşme var. Bursa’da Antalya’da İzmir’de daha düşük olması gerekirken ortak problemler var. Elektrik, doğalgaz faturaları, gelir düzeyinin düşmesi alışverişi azalttığı için ortak problem” dedi.

“Burslar torpille veriliyor”

Tesadüfen girdiği kafede üniversiteli gençlerle buluşan Akşener, öğrencilerin sorunlarını dinledi.  Akşener, “Üniversite öğrencilerinin söylediği bir problem de torpille burs veriliyor. Ekonomik ihtiyacı olan aileler yerine torpil kullanılarak çocuklara burs veriliyor. Büyük bir umutsuzluk var eşit yarış ortadan kalktığı için dedikleri şey şu akademik kariyer yapmak için ALES’ten 98-92 aldın hocaların seni seviyor ama hocalarının söylediği mülakattan geçemeyebilirsiniz. Yani ALES’ten 71 alan torpille mülakatı geçebilir. Bu gençlerde inanılmaz bir umutsuzluk doğuruyor. Yola çıktığımızda da bir şey gördük; çok soyut kavramlar ve suçlamalar üzerinden kutuplaşan bir Türkiye.”

“İnsanlar maaşları, ödedikleri faturaları anlatıyor”

“Emeklinin maaş farklarının inanılmaz seviyelerde olduğunu” belirten Akşener, “karşılaştığı insanlardan aldıkları maaşları, ödedikleri doğalgaz faturalarını duyduğunu, partisinin bu kutuplaşmaların dışına çıkarak, iktidar partisinin vatandaşın derdine odaklanmasını sağlayabilmek için çalıştığını” söyledi.