A3 Haber

Akşener: Damat bey bu aralar futbolu karıştırmakla meşgul

Akşener: Damat bey bu aralar futbolu karıştırmakla meşgul

Akşener: Damat bey bu aralar futbolu karıştırmakla meşgul
Şubat 18
11:40 2020

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, son günlerde Süper Lig’de Trabzonspor’a yardım ettiği iddialarıyla gündeme gelen Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’a yüklendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, son günlerde Süper Lig’de Trabzonspor’a yardım ettiği iddialarıyla gündeme gelen Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak’a yüklendi.

Akşener, “Siyasetin spora karıştığı ülkelerde sporun ileri gidemediğini biliyorum. Ancak damat bey bakanlıktaki başarısızlığıyla gündeme gelmekten yorulmuş olacak ki bu aralar anlamadığı başka bir alanı, futbolu karıştırmakla meşgul. Yahu arkadaş bırakın insanlarımız istedikleri kulübe gönül versin, cahilce ettiğiniz her söz insanlarımızı rahatsız ediyor. Gereksiz tartışmalara sebep oluyorsunuz. Trabzonspor da bizim Fenerbahçe de bizim. Sayın Erdoğan damat bey üzerine vazife olmayan her işe karışıp ortalığı karıştırıyor. Gel Bursa’da konuştuğun Fenerbahçeli kardeşlerimin sesine kulak ver. Damadını artık taraftarın yakasından düşür. Yoksa o tribünler sana öyle bir ders verir ki şaşar kalırsın” dedi.

“Damadın ne idüğü belirsiz politikaları”

Akşener, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirerek, “Dolambaçlı yollara girdiler Katar’dan para aldılar. Ne için? Merkez Bankası’nın rezervlerini fazla göstermek için. Sonuç ne oldu? Uzun dönemli itibarımız tehlikeye attılar. Varlık Fonu diye bir fon kurdular. Bu fonu John Ahmet’in devir daim makinesi gibi tanıttılar. Milletin kendisine ait olan şirketleri bu fona geçirip, Sayın Erdoğan ve damadına bağladılar. Ne için? Eşe dosta para aktarmak için. Sonuç ne oldu? Maliyeyi çift başlı hale getirip hazinemizin itibarını kısa dönemdeki harcamalarına feda ettiler. Swap kısıtlamaları getirdiler. Ne için, birkaç haftalık fayda için. Damat beyin ne idüğü belirsiz politikalarını uygulamak için sermayesi millete ait olan kamu bankalarına sadece geçen hafta 5  milyar dolara yakın döviz sattırdılar. Ne için? Hem kuru hem de faizleri aynı anda baskılamak için. Sonuç ne oldu? Yabancı bankaların hepsi çıkış planları yapmaya başladılar” dedi.

“Erdoğan ile aynı fikirdeyim faizler insin”

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı fikirde olduğunu belirterek, “Faizler konusunda sayın Erdoğan’la aynı fikirdeyim faizler insin istiyorum. Ama baskı ile faizler inmez. Merkez Bankası’na faizler insin baskısı yapıldı. Kendisi akıllı Merkez Bankası cahildi.2015 yılında faizleri indirin dediğinde 7.5’ti faizler. Merkez Bankası başkanı gitti açıklama yaptı, ‘faizleri baskılarsak yukarı çıkar’ dedi. Yıllar süren bu faiz baskısının sonucu dolar fırladı, faiz fırladı, ekonomimiz küçüldü” dedi.

Akşener’den istifalara ilişkin ilk yorum: İnsafsız gerekçeler

Toplantı sonrası istifalarla ilgili konuşan Akşener, “Üzüntüm şudur, insanlar bir siyasi organizasyonun içinde yer almaktan vazgeçebilirler, bunu saygı ile karşılarım. Ama açıklamalarında ve beyanlarında koskocaman bir camiayı, yöneticileri, seçmeni, teşkilatları töhmet altında bırakacak ve gerçekten haksız, temelsiz ve insafsız gerekçeler ortaya atarlarsa, bu insanların canını yakar” şeklinde konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER