A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Sarayın Yaşadığı Türkiye/Halkın Yaşadığı Türkiye tablosu

Kılıçdaroğlu’ndan Sarayın Yaşadığı Türkiye/Halkın Yaşadığı Türkiye tablosu

Kılıçdaroğlu’ndan Sarayın Yaşadığı Türkiye/Halkın Yaşadığı Türkiye tablosu
Şubat 18
15:52 2020

Partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Sarayın Yaşadığı Türkiye / Halkın Yaşadığı Türkiye” tablosunu paylaştı. Kılıçdaroğlu, ekonomik veriler üzerinden iktidarı eleştirirken halkın yaşadığı yoksulluğu dile getirdi. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve çevresinin şatafatlı yaşantısını paylaştığı tabloda gözler önüne serdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ekonomik verileri üzerinden iktidarı eleştirirken, “Yüzbinlerce insan çöp konteynerlerinden beslenirken, neden Saray’a yakın bazıları ikişer-üçer maaş alıyor? Gözün doymuyor, gidiyorsun dört-beş yerden maaş alıyorsun. 83 milyon vatandaş vergi verirken devleti yönetenler vergi vermemek için arkayı dolanıyor. Neden? Vicdan sahibi, adalet isteyen her vatandaşın bu soruları sorması lazım. 21. yüzyılın Türkiyesinden bahsediyorum. 17 yıldır Türkiye’yi yönetenlerin acziyetinden bahsediyorum. Neden saman ithal ediyoruz? En son İsviçre’den saman ithal ettik. Senin artık bu gidişe ‘dur’ demen lazım kardeşim. Helalinden ‘dur’ demen lazım. ‘Yaptığınız yanlıştır’ demen lazım” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında“ Sarayın Yaşadığı Türkiye / Halkın Yaşadığı Türkiye” tablosunu paylaştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve çevresindekilerin yaşadığı lüks hayatı gözler önüne seren Kılıçdaroğlu, yurttaşların ekonomik sıkıntılarını sıraladı.

Saray’ın yaşadığı Türkiye

1. Sarayda işsizlik yoktur… Saray sosyetesinin gündeminde de işsizlik yoktur…

2. Sarayda yoksulluk yoktur… Saray sosyetesi yoksulluğun ne olduğunu da bilmemektedir… Saray sosyetesine göre vatandaşın simitle beslenmesi dahi bir lütuftur. Arada bir 50.000 dolarlık çantayla yoksul evlerine gidip, yoksulluk edebiyatı yaparlar…

3. Saray sosyetesinin gelecek endişesi yoktur. Onlar dünyalıklarını sadece Türkiye’de değil Amerika’da da İngiltere’de de garanti altına almışlardır.

4. Sarayda hayat pahalılığından eser yoktur… Çünkü Saray sosyetesi
* Kira parası ödemez
* Doğalgaz parası yoktur
* Elektrik parası yoktur
* Ulaşım masrafı yoktur
* Eğitim masrafı yoktur
*Mutfak masrafı yoktur

Sarayın ve saray sosyetesinin bütün masraflarını vatandaş vergileriyle öder.

5. Saray sosyetesinin gözünde vatandaş hesap verilecek kişi değildir. Vatandaşa hesap verilmez. Sarayın kibir abidesinin gözünde vatandaşın sinek kadar bile değeri yoktur.

6. Saray sosyetesi TBMM’ni, arzularını koşulsuz yerine getiren bir araç olarak görür. Onlar için anayasaya, kanunlara uyulmasa da olur. O kadar ki saray sosyetesinin gözünde “namus ve şeref” kavramlarının dahi bir önemi yoktur.

7. Hakkı, hukuku ve adaleti arayanlar, saray sosyetesinin gözünde teröristtir.

8. Saray sosyetesinin gözünde devleti soyanlar, devletten dolarla iş ve garanti alanlar makbul vatandaşlardır. Bunlar saray sosyetesinin denetiminde ve gözetiminde milletin kanını emen sülükler gibidir. Yedikçe doymaz tam tersine acıkırlar. Milletin anasına küfretmek saray sosyetesinin gözünde sıradan ve makul bir olaydır.

9. Saray sosyetesinin Türkiye’sinde vergi vermek enayiliktir. Vergiyi halk öder saray sosyetesi de buradan beslenir. Ayrıca saray sosyetesi vergi vermemek için her türlü dümeni çevirmekte beis görmez. Devlete ve vatandaşa atılan kazığı makul sayar…

10. Saray sosyetesi devleti bir çiftlik gibi görür… Ye yiyebildiğin kadar… Vergiler sosyeteye yetmezse yüksek faizlerle borç para alınır, bu borcun faizi ve anaparası da vatandaşın sırtına yüklenir. Saray sosyetesine göre devlet bir arpalıktır.

11. Saray sosyetesinde vatan sevgisi yoktur.
*Tank palet fabrikasını bedelsiz olarak Katar ordusuna peşkeş çekerler.
*15 Temmuz’da darbecilerin karşısına dikilip şehit düşen vatandaşlarımızın yakınları ile gazilerimiz için oluşturulan fonun parasına el koyarlar.
*Beşiktaş saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınları için toplanan yardım paralarına el koyarlar.
*Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırırlar, kendi vatan toprağımızdan geri çekilirler.

12. Saray sosyetesine göre, devlet yönetiminde israf esastır. İsraf itibarın bir unsurudur. İsrafta sınır yoktur…
*Uçan saraylar – 13 adet
*Yüzen saray
*Yazlık saraylar: Muğla – Okluk ve Bitlis-Ahlat
*Kışlık Saray

13. Saray sosyetesinin devlet anlayışında liyakat yoktur… Devlette yükselmek için bilgiye, birikime, dürüstlüğe değil Saray sosyetesine bağlılık esastır. Mesela, çikolata kutusunda rüşvet almak, saraya bağlıysanız yükselmek için yeterli ve önemli bir kıstastır.

Halkın yaşadığı Türkiye

1. İşsizlik bir facia halini almıştır. Ama 8 milyona yaklaşan işsizler ordusu Sarayın gündeminde yoktur…

2. Yoksulluk diz boyudur.
*On binlerce kişi çöp konteynırlarını geçim kapısı olarak görür.
*On binlerce aile akşam pazar atıklarından yiyecek toplayarak geçinmeye çalışır…

3. Halkın gelecek endişesi vardır. Hiç kimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Hiç kimse yarın ne olacağını bile tahmin edememektedir. Umudunu tüketen gençlerimiz geleceklerini yurt dışında aramaktadırlar.

4. Hayat pahalılığı – enflasyon can yakıyor… Aileler dağılıyor… İntiharlar, kendini yakmalar, toplu intiharlar halkın yaşadığı Türkiye’nin bir gerçeği haline dönüştü…
* 3.365.784 hanenin elektriği kesildi
*710.364 hanenin doğalgazı kesildi

5. Vatandaşa hesap vermek demokrasinin bir gereğidir. Kibir şeytana ait bir özelliktir…

6. Millet, TBMM daha güçlü hale gelecek diye aldatıldı. Vatandaş milletvekili seçtiğini sanır, oysa oy verdiği milletvekili listesini kendisi değil, parti liderleri belirlemiştir.

7. Hakkı, hukuku ve adaleti aramak cesaret isteyen bir olay haline gelmiştir.

8. Halkın yaşadığı Türkiye’de kul hakkı yemek haramdır, günahtır. Böyle bilinir. Ayrıca “ödediğimiz vergiler nereye gitti” sorusunu sormak yasaktır… Bu soruyu soranları saray sosyetesi terörist ilan edebilir.

9. Vatandaş en ağır vergileri öder… Asgari ücretliler, sanayiciler, üreticiler, serbest meslek erbabı herkes vergi verir… Dahası var, saray sosyetesinin dolar bazında verdiği garantiler de vatandaşların sırtına yüklenir.

10. Halkın yaşadığı Türkiye’de saray sosyetesinin bütün israfı vatandaşın sırtına yüklenir… Vatandaş, çoğu zaman yapılanların farkına da varamaz. Çünkü vatandaşın bütün derdi, “aybaşını nasıl getiririm” derdidir.

11. Halkın Türkiye’sinde ise vatan sevgisi her zaman ilk sıradadır. Terörle mücadelede çoğu fakir ailelerinin çocukları, gencecik evlatlarımız şehit olur. Aileleri “vatan sağ olsun” der.

12. Halkın Türkiye’sinde ise israf haram olduğu gerçeği vardır…

13. Bilgili, birikimli, deneyim sahibi pek çok liyakatli kişi devlet yönetiminden saf dışı edilmiştir… Adaletsizlik, devletin dokularına işlemiştir. Liyakatli kişilerin dışlandığı, yandaşların baş tacı edildiği bir süreç yaşanmaktadır.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER