A3 Haber

Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak isteyen Çılgın Mike roketle yere çakıldı

Dünyanın düz olduğunu kanıtlamak isteyen Çılgın Mike roketle yere çakıldı

Şubat 23
18:01 2020

“Düz Dünyacı” olarak tanınan ve “Çılgın” lakaplı ABD’li Mike Hughes 64 yaşında öldü. Hughes’ın ölümünün nedeni, bir kez daha kendi yaptığı roketle kendini atmosfere yollamaya çalışmış olması.

Dünya’nın düz olduğuna inanan ve bunu kanıtlamak için daha önce de kendi ürettiği roketle kendini atmosfere fırlatmak isteyen “Çılgın” lakaplı Mike Hughes benzer bir girişim sonucu yaşamını yitirdi.

64 yaşındaki ABD’li Hughes, Kaliforniya eyaletinde bulunan Barstow’da ev yapımı ve buharla çalışan roketiyle kendini havaya fırlattı ancak roket yere çakıldı. Olay yerinde bulunan ve Hughes’ın iş partneri Waldo Stakes, arkadaşının ölümünü doğruladı.

Discovery Channel sitesinde açıklamaya göre Hughes bu fırlatma işlemini yeni programları ‘Homemade Astronauts’ (Ev Yapımı Astronotlar) için hayata geçirmişti. Hughes’ın roketle birlikte yer küreden 1.5 km uzaklaşmayı hedefliyordu,

Daha önce de denedi

Öte yandan San Bernardino Polis Departmanı bir kişinin çölde roketin yere çakılması sonucu yaşamını yitirdiğini doğruladı ama ölen kişinin kimliğini henüz paylaşmadı.

Hughes Mart 2018’de de Kaliforniya’nın Amboy bölgesinde yine kendini roketle havaya fırlatmıştı. Roketiyle 575 metre kadar yüksekliğe çıkmayı başaran Hughes, Mojave çölüne düşmüş ve yaralanmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER