A3 Haber

Erdoğan: Neticeleri 100 yıl önceki kadar büyük olacak bir mücadele

Erdoğan: Neticeleri 100 yıl önceki kadar büyük olacak bir mücadele

Erdoğan: Neticeleri 100 yıl önceki kadar büyük olacak bir mücadele
Şubat 29
23:31 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter paylaşımında Suriye’ye ilişkin “Neticeleri en az 100 yıl önceki kadar büyük olacak bir mücadele” ve “Tarihi ders” ifadelerini kullandı.

A3 Haber Merkezi- Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib’deki saldırı ve Suriye’deki gelişmelerin ardından resmi Twetter hesabından ‘milli mücadele‘ye atıfta bulunan bir mesaj paylaştı.

Erdoğan mesajında, “Neticeleri en az 100 yıl önceki kadar büyük olacak bir mücadeleden, ülkemizin ve Milletimizin menfaatlerini koruyarak zaferle çıkmak için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi, “Tarihi bir ders vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Şehitler tepesi söylemini yineledi

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘şehitler tepesi’ söylemini yineledi. Erdoğan’ın, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle;

  • “Türkiye, bugünü ve geleceği bakımından tarihi ve hayati bir mücadele içerisindedir. Neticeleri en az 100 yıl önceki kadar büyük olacak bir mücadeleden, ülkemizin ve Milletimizin menfaatlerini koruyarak zaferle çıkmak için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
  • “Tarih boyunca hep işgallere, zulümlere maruz kalmış bu coğrafyada, mücadeleden bir an geri kaçarsak, bir an birliğimize beraberliğimize sahip çıkmazsak çok daha büyük bedeller ödeyeceğimizin bilinciyle hareket ediyoruz.”
  • “Bu büyük mücadeleyi verirken, kanlarıyla bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Zulme karşı verdiğimiz hak mücadelesi sonuna kadar devam edecektir. Şehitler tepesi boş değildir, boş kalmayacaktır.”
  • “Türkiye haklı mücadelesinden hiçbir zaman geri durmayacaktır. Hiçbir şehidinin kanını yerde bırakmayacaktır. Hiçbir ihaneti unutmayacaktır. Milletimiz yanımızda olduğu sürece her zorluğun üstesinden gelecek, ülkemizi köşeye sıkıştıracağını zannedenlere tarihi bir ders vereceğiz.”

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER