A3 Haber

AKP’li eski vekile bir genel müdürlüğün yanı sıra sekiz makam daha!

AKP’li eski vekile bir genel müdürlüğün yanı sıra sekiz makam daha!

AKP’li eski vekile bir genel müdürlüğün yanı sıra sekiz makam daha!
Mart 10
08:02 2020

1 milyon 100 bin çiftçinin ortak olduğu Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü ve eski AKP Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, sekiz şirketin daha yönetim kurulu başkanlığını üstlendi.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi Holding A.Ş., Gübretaş, Gübretaş Maden A.Ş., TK Sera A.Ş., Bereket Sigorta A.Ş., Bereket Emeklilik ve Hayat A.Ş., Bereket Katılım Sigorta A.Ş. ve Bereket Katılım Hayat A.Ş’nin de yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.

CHP’li vekil: Ayda 100 bin lira alıyor

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Poyraz’ın milletvekili emekli maaşı, genel müdür maaşı, teşvik primi ve huzur hakkı ile birlikte ayda 100 bin lira ücret aldığını söyledi.

Poyraz ise yönetim kurulu başkanı bulunduğu şirketlerden sadece Gübretaş’tan ücret ve huzur hakkı aldığını belirtti ancak aldığı toplam ücreti açıklamadı.

CHP’li Barut konuyu TBMM gündemine de getirerek şunları söyledi:

“Özel bir yasayla yönetilen ve bu kanuna dayanarak hazırlanan insan kaynakları yönetmeliğine göre Tarım Kredi Kooperatiflerinde emekli olanlar istihdam edilemiyor. Ancak Genel Müdür Fahrettin Poyraz için emeklilik şartının kaldırıldığı söyleniyor.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER