A3 Haber

Otizmli genci acımasızca dövmüştü: Şüpheli tutuklandı

Otizmli genci acımasızca dövmüştü: Şüpheli tutuklandı

Otizmli genci acımasızca dövmüştü: Şüpheli tutuklandı
Mart 11
16:36 2020

İstanbul’da kız arkadaşına laf attığı gerekçesiyle yüzde 76 engeli bulunan Taha Alper Behrem’i dövdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan O. M. isimli kişi, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

İstanbul’un Avcılar ilçesinde, yüzde 76 engelli olan otizmli Taha Alper Behrem’i dövdüğü gerekçesiyle tutuklanan O.M. isimli şüpheli hakkında Küçükçekmece Cumhuriyet Savcılığı 24 saatlik ek gözaltı süresi verdi. Bugün öğle saatlerinde Küçükçekmece Adliyesi’ne sevk edilen şüpheli çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

Tekrar yakalama kararı çıkarılmıştı

Vücudunda ve yüzünde yara izleri olan Erdem hastaneye kaldırılırken olay sonrasında gözaltına alınan şüpheli O. M. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Behrem’in otizm hastası olduğunun rapor ile anlaşılması, mağdurda mevcut yaralanma derecesi ve Adli Tıp Kurumu raporunun alınmamış olması ayrıca şüphelinin güncel adresinde ikamet etmediğinin tespit edilmesi konularını göz önünde bulundurarak, O.M.’nin gözaltına alınması ve adliyeye mevcutlu olarak getirilmesi talimatı verildiğini belirtilmişti

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER