A3 Haber

Bağdat-İstanbul uçağı Esenboğa’ya acil iniş yaptı: Yolcular karantinaya alındı

Bağdat-İstanbul uçağı Esenboğa’ya acil iniş yaptı: Yolcular karantinaya alındı

Bağdat-İstanbul uçağı Esenboğa’ya acil iniş yaptı: Yolcular karantinaya alındı
Mart 14
08:17 2020

Irak’tan İstanbul’a gelen ve zorunlu iniş yapan uçaktaki yolcular karantinaya alınmak üzere ambulanslar ile Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi’ne kaldırıldı.

Türkiye’nin koronavirüs nedeniyle 29 Şubat’tan itibaren uçuşlarını durdurduğu Irak’tan dün akşam saatlerinde İstanbul’a inmek üzere havalanan Irak Havayolları’na ait uçak saat 20.00 sularında Ankara Esenboğa Havalimanı’na acil iniş yaptı. İçinde 57 Türk vatandaşının da olduğu iddia edilen uçaktaki yolcular ambulanslarla Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesi’ne kaldırılarak karantinaya alındı.

T24’te yer alan habere göre, uçakla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken Bağdat’tan havalanıp Ankara’ya iniş yapan bir uçakta bulanan yolculardan Osman Bilgiç, şu sözlerle anlatı:

“Irak Havayolları bizi İstanbul’a götürebileceğini söyledi Biletlerimizi aldık. Bağdat Havaalanı’na gittik ‘Oradan İstanbul’a direkt uçuş var, İstanbul’dan haber gelecek’ dediler. Daha sonra da haberin geldiğini söylediler ve 15 dakika gecikmeli olarak İstanbul’a gitmek için havalandık. Bir süre sonra saat sonra pilotu aramışlar ve Ankara Esenboğa’ya inmesi gerektiğini söylemişler. Saat 20.00’den beri buradayız. Uçak hareket etmesin diye uçağın kapılarını açtık. 57 Türk vatandaşıyız.”

Uçuş bilgileri Bağdat’ta var İstanbul’da yok

Öte yandan, Bağdat Havalimanı’nın internet sitesinde ‘UR Airways’e ait 18:45’te İstanbul’a planlanan bir uçuş olduğu görünürken İstanbul Havalimanı’nda planlanan bir uçuş bilgisi bulunamadı. Bağdat Havalimanı’nın internet sitesinde yer alan uçağın ‘UBD 161’ uçuş koduna dair de herhangi bir bilgi edinilemedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER