A3 Haber

THY’den açıklama: Dokuz Avrupa ülkesinden dönmek isteyen yurttaşlar için son sefer 17 Mart’ta

THY’den açıklama: Dokuz Avrupa ülkesinden dönmek isteyen yurttaşlar için son sefer 17 Mart’ta
Mart 15
14:42 2020

Türk Hava Yolları (THY) koronavirüs nedeniyle Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka’dan dönmek isteyen yurttaşlar için son günün 17 Mart olacağını açıkladı.

A3 Haber Merkezi- THY Basın Müşavirliği, yaptığı duyuruyla dokuz Avrupa ülkesi çıkışlı seferlerin 18 Mart’ta tamamen durdurulacağını açıkladı.

THY’den yapılan açıklamada, “Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka çıkışlı seferlerimizi 18 Mart 2020’den 17 Nisan 2020’ye kadar durdurma kararı almış bulunmaktayız. 14-17 Mart tarihleri arasında bu ülkeler çıkışlı seferlerimizde yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet verilecektir. Bu uçuşlarla Türkiye’ye gelen yolcular 14 gün karantina şartıyla ülkeye kabul edilebilecektir. Bu süre zarfında T.C. Ulaştırma Bakanlığı’nın bu 9 ülke varışlı gerçekleştirilecek seferlerimiz için aldığı bir yasak kararı bulunmamaktadır. 18 Mart tarihi sonrasında Türkiye’den bu 9 ülkeye tüm havayolu şirketleri yolcu taşıyabilecekler. Ancak Türk yolcular dahil dönüş seferlerinde yolcu kabul edilmeyecektir” denildi.