A3 Haber

Denizli Valisi Karahan: İki kişide koronavirüs şüphesi var

Denizli Valisi Karahan: İki kişide koronavirüs şüphesi var

Denizli Valisi Karahan: İki kişide koronavirüs şüphesi var
Mart 17
19:03 2020

Denizli Valisi Hasan Karahan, şehirde iki şüpheli koronavirüs vakası bulunduğunu ve bunların hastanede tedavilerinin sürdüğünü bildirdi.

Çin’de başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘pandemi’ olarak nitelendirilen koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı, Denizli Valiliği’nde alınması planlan tedbirlere ilişkin Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Toplantıya ilişkin yazılı açıklama yapan Vali Karahan, daha önce umre ziyaretinden dönmüş olan 192 vatandaşın tamamının sağlık ekipleri tarafından havaalanında kontrolden geçirilip, bilgilendirmelerinin yapıldığını, 14 gün süre ile evlerinde kalmaları ve hiçbir şekilde ziyaretçi kabul etmemeleri hususunda uyarıldığını belirtti. Vali Karahan, sağlık ekiplerince de umreden dönen vatandaşların 14 günlük takip süreçlerinin devam ettiğini belirtti. Şehirde şu ana kadar 2 şüpheli vaka olduğunu ve bunların hastanede tetkik ve tedavilerinin sürdürüldüğünü de belirten Vali Karahan, vatandaşlardan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını, toplu mekanlardan uzak durmalarını ve kişisel hijyenlerini dikkat etmelerini istedi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER