A3 Haber

Koronavirüs nedeniyle üç Türk daha yaşamı yitirdi

Koronavirüs nedeniyle üç Türk daha yaşamı yitirdi

Koronavirüs nedeniyle üç Türk daha yaşamı yitirdi
Mart 21
01:34 2020

Hollanda’da farklı hastalıkları bulunan üç Türk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdi. Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli yaptığı açıklamada, yaşamını yitirenlerin, 82 yaşında bir erkek ile 70 ve 66 yaşlarında iki kadın olduğunu söyledi.

Hollanda’da farklı hastalıkları bulunan üç Türk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Beş Türk yoğun bakımda

Büyükelçi Dişli, hayatını kaybedenlerin aileleri ile görüşerek taziyelerini ilettiğini belirterek, ölenlerin dışında beş Türk vatandaşın da koronavirüsünden yoğun bakımda olduğunu açıkladı.

Hastalar ile yakından ilgilendiklerini ifade eden Dişli, vefat edenlerin ve hastaların ailelerine her türlü desteğin verildiğini kaydetti.

“Nakil mümkün değil”

Dişli, koronavirüs hastalığından ölen Türklerin cenazesinin Türkiye’ye naklinin mümkün olmadığına dikkati çekerek, bunun Türk hükümetinden kaynaklandığı iddialarının asılsız olduğunu, nedeninin Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğinin (IATA) aldığı karar olduğunu vurguladı.

Bu konuda Türk Sivil Toplum Kuruluşlarını bilgilendirdiklerini aktaran Dişli, koronavirüs hastalığından yaşamını yitirenlerin edenlerin Hollanda’da mezarlıklarda Müslümanlara ayrılan bölüme defnedileceklerini belirtti.

Hollanda Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) bugün yaptığı yazılı açıklamada, vaka sayısının 534 artarak iki bin 994’e, ölü sayısının ise 30 artarak 106’ya çıktığını belirtmişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER