A3 Haber

Koronavirüse yakalanma korkusundan intihar girişiminde bulundu

Koronavirüse yakalanma korkusundan intihar girişiminde bulundu
Mart 25
21:08 2020

Kütahya’da ilaç içerek intihar girişiminde bulunan H.G. isimli kadın, kurtarıldı. H.G. koronavirüsün kendisine ve ailesine bulaşmasından endişe ettiğini belirterek, “Ne yaptığımı hatırlamıyorum, koronavirüs haberleri psikolojimi bozdu” dedi.

Kütahya’nın 100’ncü Yıl Mahallesi’ndeki bir apartmanın beşinci katında annesi ve babasıyla birlikte oturan 29 yaşındaki H.G. isimli kadın, kendisini odasına kilitleyip, intihar edeceğini söyledi. Bunun üzerine yakınları polise haber verdi.

İhbar üzerine adrese polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Pencereye çıkan H.G. polisleri görünce odasında bulunan dizüstü bilgisayar ve yazıcı gibi elektronik eşyaların yanı sıra saksıları site bahçesine fırlattı. İtfaiye ekipleri H.G.’nin atlama ihtimaline karşı pencerenin altına hava yastığı açıp, merdivenle beşinci katın penceresine çıktı.

Polis ekipleri de daireye girerek odanın kapısı önünde genç kadını ikna etmeye çalıştı. Pencerede itfaiye ekiplerini gören H.G. çok sayıda hap içerek intihar girişiminde bulundu. İtfaiye ekiplerinin uyarısı üzerine polis, kapıyı kırarak içeri girdi. Bu sırada H.G. sinir krizi geçirerek bayıldı.

“Koronavirüs haberleri psikolojimi bozdu”

Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi odasında yapılan H.G. ambulansla Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Midesi yıkanan ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen H.G., ilk ifadesinde koronavirüs haberlerinin psikolojini bozduğunu söyledi. Virüsün kendisine ve ailesine bulaşmasından endişe ettiğini anlatan H.G., “Ne yaptığımı hatırlamıyorum, koronavirüs haberleri psikolojimi bozdu” dedi. (DHA)