A3 Haber

Kılıçdaroğlu’ndan siyasi parti liderlerine koronavirüs mektubu

Kılıçdaroğlu’ndan siyasi parti liderlerine koronavirüs mektubu

Kılıçdaroğlu’ndan siyasi parti liderlerine koronavirüs mektubu
Mart 26
12:14 2020

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüsle ilgili parti genel başkanlarına mektup yolladı ve “13 maddeden oluşan görüş ve önerilerimiz ile bu mücadele sırasında elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeyi kapsayan ayrıntılı Koronavirüs Raporu’muzu ekte bilgilerinize arz ediyorum” dedi.

CHP’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu aralarında AKP, MHP, İYİ Parti, HDP, TKP, EMEP, Sol Parti, Gelecek Partisi, Deva Partisi’nin de bulunduğu 16 siyasi parti genel başkanına, koronavirüs mektubu gönderdi.

Kılıçdaroğlu, mektubunda Türkiye’nin ve dünyanın koronavirüs salgını ile mücadele ettiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bilineceği üzere bu salgın, gerekli önlemlerin alınmaması halinde ekonomik ve sosyal hayatımız üzerinde yıkıcı etkiler yaratma potansiyeli taşımaktadır. Bu kapsamda maruz kaldığımız salgınla mücadele etmek ve çözüm yolları üretmek üzere CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun koordinasyonunda 3 ayrı komisyon oluşturulmuştur. Covid-19 Mücadele Programı başlıklı, 13 maddeden oluşan görüş ve önerilerimiz ile bu mücadele sırasında elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeyi kapsayan ayrıntılı ‘koronavirüs raporu’muzu ekte bilgilerinize arz ediyorum. Yaşadığımız bu zor günleri, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde ve güçlü bir toplumsal dayanışma ile aşacağımıza inanıyorum.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER