A3 Haber

Uzaktan eğitimin arkasından da Ensar Vakfı çıktı!

Uzaktan eğitimin arkasından da Ensar Vakfı çıktı!
Mart 26
08:10 2020

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim projesinde üçüncü gün geride kalırken skandallar bitmiyor. Bu kez EBA’da, tartışmalı ENSAR Vakfı bağlantılı kişilerin ders anlattığı belirlendi.

Eğitim İş Sendikası Başkanı Orhan Yıldırım, öğrencilere uzaktan eğitim verilen Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı’nda (EBA), Ensar Vakfı bağlantısı bulunan kişilerin ders anlattığını duyurdu.

Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberine göre Yıldırım’ın sözünü ettiği kişinin, Ensar Vakfı’nın yan kuruluşu olan Değerler Eğitimi Merkezi Kurucusu Mustafa Yılmaz olduğu, EBA’da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi verdirildiği tespit edildi.

Değerler Eğitimi Merkezi kurucusu Mustafa Yılmaz, TRT’den yayınlanan dersinde, lise öğrencilerine “Adil olmak, adalet, işi ehline vermek” konularını anlattı.

Kaç para ödediniz?

EBA üzerinden TV-internet kanalları kullanılarak uzaktan eğitim yapma girişiminin ilk günden fiyasko ile sonuçlandığını belirten Orhan Yıldırım şu soruları yöneltti:

  • Yanlış uygulamaların tesadüfen olması mümkün değildir. Siz çıkar da Ensar Vakfı ile bağlantılı çalışanlara EBA’da ders anlattırırsanız, olacak olan budur.
  • Bu ders hazırlıklarını neden dönüp dolaşıp şaibeli olan Ensar Vakfı bağlantılı kurum ve kuruluşlar üzerinden yaptırıyorsunuz? Bu hizmeti karşılığında ne kadar para ödenmiştir?

Orhan Yıldırım, ilk günkü EBA uygulamasından sorumlu olanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.