A3 Haber

16 yaşındaki genç kız koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

16 yaşındaki genç kız koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

16 yaşındaki genç kız koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi
Mart 27
17:49 2020

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında ölüm haberleri gelmeye devam ediyor.  Fransa’da hiçbir hastalığı olmayan 16 yaşındaki genç kız Covid-19’dan yaşamını yitirdi.

Dünyayı saran Covid-19 hastalığının genellikle yaşlı ve kronik hastaları öldürdüğü düşünülse de gençlerde de ölümler görülmeye başladı. Fransa’nın başkenti Paris’te, daha önce hiçbir hastalığı olmayan 16 yaşındaki genç kız Covid-19 nedeniyle perşembe akşamı yaşamını yitirdi. Julie adındaki lise öğrencisi Covid-19 hastalığına bağlı solunum yetmezliğinden yaşamını yitirdi.

Kız kardeşinin ani kaybından etkilenen ablası Manon, “Bu hastalığın sadece yaşlıları öldürdüğünü inanmaktan vazgeçmeliyiz. Kimse bu virüs karşısında yenilmez değil” dedi.

“Hafif bir öksürükle başlamıştı, biz yetişemeden hastanede öldü”

Euronews’te yer alan habere göre, Julie’nin annesi Sabine, kızının ilk başlarda hafif bir şekilde öksürdüğü ve şuruplarla onu tedavi etmeye çalıştıklarını söyledi. Acılı anne sonra yaşananları şöyle anlattı:

“Cumartesi günü kızımın nefes alıp vermekte zorlandığını fark ettik. Pazartesi günü de balgamlı öksürük başlayınca aile doktorumuza gittik. Pratisyen doktor daha kapsamlı testler için bizi hastaneye gönderdi. O akşamdan itibaren her şey çok hızlı bir şekilde gelişti. Kızım Paris’teki Necker çocuk hastanesine transfer edildi. Salı günü yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı, durumu da gittikçe kötüleşiyordu. Julie suni solunum cihaz desteğiyle nefes alıp veriyordu. Fakat perşembe akşama beni aradıklarında, hastaneye yetişemeden kızımı kaybettim.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER