A3 Haber

Koronavirüs vakasını taşıyan ambulansa saldırı: Üç şüpheli gözaltına alındı

Koronavirüs vakasını taşıyan ambulansa saldırı: Üç şüpheli gözaltına alındı
Mart 29
16:33 2020

İstanbul Pendik’te koronavirüs şüphesi olan hastayı hastaneye sevk eden ambulans, saldırıya uğradı. Olayla ilgili gözaltına alınan biri kadın üç kişi gözaltına alındı.

A3 Haber Merkezi- İstanbul’un Pendik ilçesine bağlı Velibaba Mahallesi’nde gece saatlerinde koronavirüs şüphesi olan bir hastayı alan ambulansın önü bir kişi tarafından kesildi. 112 çalışanlarına, “Hasta kim? Korona mı? Ne olmuş? Anlatsana” diye sorular soran şüpheli cevap alamayınca ambulansı yumrukladı.

Yaşanılanlar üzerine hastayı alarak olay yerinden hızla uzaklaşan 112 ekibinin önü bir süre sonra aynı saldırgan tarafından araç ile kesildi. Saldırgan eline aldığı kaldırım taşıyla ambulansın camlarını kırdı. 112 ekibi en yakın polis merkezine giderek saldırgandan şikayetçi oldu. Hasta ise bir başka ambulansa alınarak hastaneye sevk edildi.

Sağlık görevlisi duyurdu

Yaşananları sağlık görevlisi Büşra Kayalı Durmaz sosyal medya hesabından paylaştı. Yaşanan dehşet anlarını anlatan Durmaz, saldıranın kimliğinin tespit edildiğini belirterek, kendilerinin durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Ambulansa saldırı olayıyla ilgili olarak biri kadın üç şüpheli gece bekçileri tarafından yakalandı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan kadın savcılık talimatıyla serbest bırakılırken, diğer iki şüpheli adliyeye sevk edildi.