A3 Haber

Fransa’da vahim tablo: Dünyanın en büyük pazarının deposu morga dönüştürülecek

Fransa’da vahim tablo: Dünyanın en büyük pazarının deposu morga dönüştürülecek
Nisan 02
18:22 2020

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Rungis Uluslararası Pazarı’ndaki bir depo, yeni tip koronavirüsten (Covid-19) yaşamını yitirenler için morga dönüştürülecek. Son açıklamaya göre ülke genelinde yaşamını yitirenlerin sayısı 4 bin 32’ye, vaka sayısı ise 56 bin 989’a yükselmişti.

Fransız basınında yer alan haberde, Paris Emniyet Müdürlüğünün tarım ve gıda ürünleri bakımından dünyanın en büyük pazarı konumunda olan Rungis Uluslararası Pazarı’ndaki bir deponun, morga dönüştürülmesine karar verdiği belirtildi.

Haberde, hafta başı kullanıma hazır olacak morgun koronavirüs kaynaklı ölüm sayısının yüksek olduğu Paris’teki morgların yükünü hafifletmeyi amaçladığı kaydedildi. Söz konusu depo, 2003’te de aşırı sıcaklar nedeniyle çok sayıda can kaybının yaşanması nedeniyle morga dönüştürülmüştü.

Fransa’da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı bin 406’sı Paris’te olmak üzere 4 bin 32’ye, vaka sayısı ise 56 bin 989’a yükseldi.

Paris’in banliyölerinden Creteil ve Villeneuve-Saint-Georges’deki hastanelerin önüne de önceki günlerde mobil morglar yerleştirilmişti.