A3 Haber

Ticaret Bakanı duyurdu: Devlet, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda maske satacak!

Ticaret Bakanı duyurdu: Devlet, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda maske satacak!
Nisan 04
21:51 2020

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirleri açıklamasının ardından alınan karar doğrultusunda toplu alanlarda maske takmak zorunlu hale getirilmişti. Alınan kararları değerlendiren Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah maske satışını gerçekleştireceğiz” dedi.

Dün koronavirüsle mücadele kapsamında yeni tedbirler alındı ve bu kararlar neticesinde toplu alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, koronavirüse karşı alınan karar doğrultusunda maskelerin halkın daha kolay ulaşabileceği noktalarda satışını yapacaklarını belirtti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin maske üreticisi ve ihracatçısı bir ülke olduğunu söyleyen Pekcan, “Bakanlığımızın maskelere yönelik bir çalışması var, halkın ulaşabilir olduğu noktalarda inşallah bunların satışını gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız ekmeğini ya da sebzesini nereden alıyorsa ona yakın yerden bunlara daha rahat ulaşabilecek” diye konuştu.

Pekcan, Reklam Kurulu’nun fahiş fiyat artışı yapan 198 firmaya 10 milyon lira ceza kesildiğini anımsatarak, “Bu firmaların 14 gün savunma süresi var. Şu an yaklaşık 7 bin 400 firma daha inceleme altında, savunma istedik. Bunlarla ilgili de Reklam Kurulunun toplantısı 14 Nisan’da yapılacak. Biz yasal sınırlar içinde 10 bin liradan 104 bin liraya kadar ceza kesebiliyoruz” dedi.