A3 Haber

Trump’tan korkutan açıklama: Maalesef çok sayıda kişi ölecek

Trump’tan korkutan açıklama: Maalesef çok sayıda kişi ölecek
Nisan 05
00:12 2020

ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgını nedeniyle New York’a bin asker konuşlandırılacağını açıkladı. Yardıma ihtiyaç duyan bölgelere odaklanacaklarını belirten Trump, “Maalesef çok sayıda kişi ölecek” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’deki koronavirüs salgınındaki gelişmeleri aktarmak üzere basın toplantısı düzenledi.

Federal hükümetin, yerel yönetimlere daha fazla yardım ulaştıracağını belirten Trump, New York’a bin ek asker gönderileceğini açıkladı.

Trump’ın açıklamasından satır başları şöyle:

  • Ülkemizi yeniden açmak istiyoruz, bu durumu aylarca sürdürmek istemiyoruz.
  • Bu çok bulaşıcı kimse böyle bir şey görmedi. Kimse bu kadar bulaşıcı olacağını düşünemezdi.
  • Gezegendeki geriye kalan vaktimizi birbirimizden ayrı geçiremeyiz. İnsanlar temiz hava almak, dışarı çıkmak istiyor. Onlara diyorum ki, bu sonsuza dek sürmeyecek. İyi bir gelişme kaydediyoruz, insanlar evlerinde kalıyor, bu çok da zor değil.

“Her eyaletin kendi kararını verme hakkı var”

  • Anayasa denilen bir şeyimiz var, ki buna çok değer veriyorum. Sokağa çıkmama konusunda her eyaletin kendi kararını verme hakkı var. Valilerin işleri yürütmesini istiyorum.
  • Anayasa denilen bir şeyimiz var, ki buna çok değer veriyorum. Sokağa çıkmama konusunda her eyaletin kendi kararını verme hakkı var.
  • İnsanlara işe gitmemeleri için para veriyoruz. Buna ne diyorsunuz?

“En zorlu hafta”

  • Muhtemelen bu hafta en zorlu hafta olacak. Maalesef çok sayıda ölüm olacak. Yaptıklarımız olmasaydı daha çok ölüm olacaktı, ancak yine de ölüm olacak.

OPEC açıklaması

  • Ben hayatım boyunca OPEC’e karşı oldum. OPEC nedir? Yasadışı bir şey, kartel diyebilirsiniz. Çok fena halde dağıldılar. Dolayısıyla OPEC’i umursamıyorum. Bence sorunlarını çözecekler. Neden biliyor musunuz? Çünkü OPEC’i yok edecekler, etmezlerse kendileri yok olacaklar. Rusya çok önemli ve Putin ile çok iyi bir görüşme gerçekleştirdik. Rusya, onların ekonomik durumlarının önemli bir parçası petrol fiyatları ve petrol görülmemiş derecede düştü. Düşünebileceğinizden daha çok düştü. Görünen o ki bu Suudi Arabistan’ın lehine. Bana bu konuyu tartıştıklarını söylediler.
  • (Sıtma tedavisinde kullanılan ‘hidroksiklorokuin’ isimli ilaca ilişkin) Kaybedecek neyiniz var? Alın. Gerçekten almanız gerektiğini düşünüyorum. Dilerseniz bir deneyin.