A3 Haber

FIFA: Her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden devam edemeyiz

FIFA: Her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden devam edemeyiz

FIFA: Her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden devam edemeyiz
Nisan 11
10:00 2020

FIFA Başkanı Gianni Infantino, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının oluşturduğu olağanüstü şartlarda insan hayatının önemine dikkati çekerken her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden organizasyonların devam edemeyeceğini açıkladı.

FIFA’dan yapılan açıklamada, Infantino’nun, koronavirüs tedbirleri kapsamında futbolu desteklemek için belirledikleri öncelikleri, video mesaj aracılığıyla üye federasyonlarla paylaştığı belirtildi. Futbolu her yönden desteklemeyi sürdüreceklerini dile getiren Infantino, “Birinci önceliğimiz sağlık. Hiçbir maç, turnuva ve lig, insan hayatını riske atmaya değmez. Dünyadaki herkes bunun bilincinde olmalı. Her şey yüzde 100 güvenli hale gelmeden organizasyonları devam ettirmek, sorumsuzluktan da öte bir şeydir. Risk almaktansa biraz beklemek daha iyidir” ifadelerini kullandı.

“Ödeme kriterlerinin esnetilmesini talep ediyoruz”

Birlikte düşünerek çözüm üretmenin önemine dikkati çeken FIFA Başkanı, şunları kaydetti;

“Federasyonlara 2019 ve 2020 yılı için yapılacak ödemelerde belli şartlar var. Bu kriterlerin esnetilmesini talep ediyoruz. Asla yalnız olmayacaksınız ve tüm dünya paranın nereye ve neden harcandığını bilecek. Uluslararası maç takvimiyle ilgili hem milli takımların hem de kulüplerin yararına doğru adımlar atılmalı. Futbolcuların transferleri ve sözleşmelerinde esneklikte sağduyunun hakim olması gerekiyor.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER