A3 Haber

Apartmana domuz yağı süren kadın: Büyü yapmaya değil büyü bozmaya gittim

Apartmana domuz yağı süren kadın: Büyü yapmaya değil büyü bozmaya gittim
Nisan 14
15:37 2020

Kayseri’de, kocasının ilişki yaşadığı kadını ondan uzaklaştırmak için oturduğu apartmana domuz yağı büyüsü yaptırdığı iddia edilen ve gözaltına alınarak adli kontrolle serbest bırakılan Kezban M.’nin ifadesi ortaya çıktı. Kezban M, eşinin “Bende büyü var, bozdur” talebi üzerine domuz yağını apartmana sürdüğünü ileri sürdü.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı İldem Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan 12 katlı apartmana gelen 37 yaşındaki Kezban M., geçen 8 Nisan’da girişteki halı, zil, asansör tuşları ve bina içindeki tutma yerlerine yağ benzeri bir madde sürerek ayrıldı. Binanın güvenlik kamerasına yansıyan ve 52 ailenin yaşadığı apartmanda koronavirüs paniğine yol açan Kezban M., polis tarafından gözaltına alındı.

Bina dezenfekte edildi. Binaya bulaştırdığı maddenin domuz yağı olduğu belirlenen Kezban M., ‘mala zarar vermek’ suçundan sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Büyü bozduğunu iddia etti

Kocası ile ilişki yaşadığını iddia ettiği kadını eşinden uzaklaştırmak için yaşadığı apartmana domuz yağı büyüsü yaptırdığı iddia edilen Kezban M.’nin, mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı. Kezban M. mahkemede, “Kocam başka bir kadın ile ilişki yaşıyordu. Beni dövdü ve sokağa attı. Bana, ‘Bunları istemsiz yapıyorum. Kendime hakim olamıyorum’ dedi. Ardından da ‘bende büyü var, bir hoca bul ve bendeki büyüyü bozdur’ dedi. Hoca buldum. Ona durumumu anlattım. Hoca da, ‘Bana şu malzemeleri al ve kocanın ilişkisi olduğu kadının oturduğu yere git ve oraya sür’ dedi. Ben de bu yüzden oraya giderek, elimdeki sıvıyı sürdüm. Pişmanım” diye ifade verdi.