A3 Haber

Koronavirüsü yenen Ahmet Demir: 10 günden fazla yoğun bakımda kalmışım, hiç hatırlamıyorum

Koronavirüsü yenen Ahmet Demir: 10 günden fazla yoğun bakımda kalmışım, hiç hatırlamıyorum
Nisan 17
13:22 2020

İstanbul Sultangazi’de koronavirüs yenen Ahmet Demir, “10 günden fazla yoğun bakımda kalmışım. Ama ben o anları hiç hatırlamıyorum” dedi.

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Ahmet Demir, yüksek ateş, öksürük ve titreme şikayetiyle 112 acil servis hattına başvurdu. Evine gelen özel kıyafetli sağlık ekipleri Demir’i ambulansla ilçede bulunan özel bir hastaneye kaldırdı.

Koronavirüs testi pozitif çıkan Ahmet Demir yoğun bakıma alındı. 14 gün boyunca yoğun bakımda kalan Demir, yaklaşık bir ay süren tedavinin ardından virüsü yenerek bugün taburcu oldu. Sağlık çalışanlarının alkışları eşliğinde taburcu edilerek evine gönderilen Demir, duygusal anlar yaşadı.

“Soğuk algınlığı sandım”

Karantinaya evde devam edecek olan Ahmet Demir, “İlk olarak soğuk algınlığı diye anladım ama baş ağrısı, öksürük, titreme ondan dolayı geldim. Sağolsun hocalarımız iyi müdahale ettiler. Tedavi sürecinde her halde 10 günden fazla yoğun bakımda kalmışım. Ama ben hiç o anları hatırlamıyorum. Doktorlarımız, hemşerilerimiz bana yoğun bakımda kaç gün kaldığımı sordular. Bende hatırlamadığımı söyledim. Bana on gün yoğun bakımda kaldığımı söylediler. Bende şaşırdım” dedi.

Demir, “Bugün taburcu oluyorum. Mutluyum. Doktorlarımız gerçekten başarılı bir çalışma yaptılar, beni hayatta tuttular. Bu süreçte sevdiklerimi çok özledim. İnsanlarımızın çok dikkatli olmaları lazım. Ben aşağı yukarı 1 ay oldu hastanedeyim. Tehlikeli bir hastalık. Çok dikkatli olsunlar” diye konuştu. (DHA)