A3 Haber

Yol kontrolü yapan jandarma ekibine silahlı saldırı: İki asker yaralandı

Yol kontrolü yapan jandarma ekibine silahlı saldırı: İki asker yaralandı
Nisan 20
07:11 2020

Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir otomobildeki şüpheliler ile jandarma görevlileri arasında çatışma çıktı. İki jandarma görevlisinin yaralandığı olaydan sonra, çatışmaya giren iki şüpheli ile yakalanmalarını engellemeye çalışan iki arkadaşı yakalanarak gözaltına alındı.

Olay gece yarısı Edremit ilçesinin Kadıköy Mahallesinde bulunan bir AVM’nin arka kısmında meydana geldi. Jandarma ekiplerinin dur ihtarında bulunduğu otomobilde bulunan iki kişi kaçmaya başladı. Yaşanan kovalamacanın ardından otomobilde bulanan Armağan T. ve Muhammet D. ile jandarma ekibi arasında çatışma çıktı. İki jandarma görevlisinin yaralandığı çatışmanın ardından şüpheliler kaçtı. Yaralanan iki jandarma görevlisi, sağlık ekibi tarafından Edremit Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

​Bu arada çatışmanın ardından Edremit istikametine kaçan şüphelilerin yakalanması için jandarma görevlileri, Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verildi. İhbar üzerine polis ekipleri yaptıkları araştırmada şüphelilerin kaçtığı otomobilin yerini tespit etti. Otomobilin bulunduğu bölgeyi çembere alan polis, Armağan T. ve Muhammet D.’yi yakalarken, arkadaşları olduğu belirlenen kişiler olay yeri yakınında havaya ateş açtı. Polis ve jandarma ekipleri ile şüpheliler arasında kovalamaca başladı. İki şüpheli daha kısa süre sonra yakalandı. Yakalanan dört kişi gözaltına alındı. (DHA)