A3 Haber

ÖSO’ya bağlı cihatçı gruplar, Resulayn’da birbirleriyle çatıştı

ÖSO’ya bağlı cihatçı gruplar, Resulayn’da birbirleriyle çatıştı
Nisan 21
11:07 2020

Suriye’de Haseke’ye bağlı Resulayn’da ÖSO’ya bağlı cihatçı gruplar arasında yaşanan anlaşmazlık çatışmaya dönüştü. İki grup arasında bir süre çatışma yaşandı.

A3 Haber Merkezi- Barış Pınarı harekatıyla TSK birliklerinin kontrolü altına alınan Suriye’nin Haseke kentine bağlı Resulayn ilçesinde gece saatlerinde ÖSO’ya bağlı cihatçı grupların arasında yaşanan anlaşmazlık dolayısıyla çatışma çıktı. Ağır silahların kullanıldığı çatışma sırasında yükselen silah sesleri, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde tedirginliğe neden oldu.

Yaklaşık bir saat süren çatışma sırasında Ceylanpınar’da belediye ve cami hoparlöründen anonslar yapıldı. Yapılan anonslarda pencere kenarında ve dışarıda durulmaması, sınır hattından uzak durulması istendi.

TSK müdahalesi ile sonlandı

Çatışma bölgede konuşlu TSK birlikleri ve Resulayn’daki yerel güvenlik güçlerinin müdahalesi ile sonlandırıldı. Yaşananların ardından Ceylanpınar sınır hattında önlemler artırılırken, Şanlıurfa Valiliği de konuyla ilgili açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında, “Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılan Resulayn’da 20 Nisan 2020 saat 22.30 sularında Suriye Milli Ordusuna bağlı iki grup arasında kısa süreli bir silahlı çatışma yaşanmış; meydana gelen olay, bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerimiz ve yerel unsurların müdahalesiyle sonlandırılmıştır” denildi