A3 Haber

AKP’li Çelik: Ankara Barosu’nun yayımladığı kadar islamafobik bir metin görmedim

AKP’li Çelik: Ankara Barosu’nun yayımladığı kadar islamafobik bir metin görmedim

AKP’li Çelik: Ankara Barosu’nun yayımladığı kadar islamafobik bir metin görmedim
Nisan 28
17:55 2020

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik, Ankara Barosu ve Diyanet arasındaki mahkemeye taşınan tartışmalarla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Ankara Barosu’nun yayımladığı kadar islamafobik bir metin görmedim” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

 •  İnsanlık üzerine tefekkürün dönüm noktalarından bir tanesi içerisindeyiz. Dünya yeni vatanseverlik diye bir kavram konuşuyor. Bizim kültürümüzde ve inançlarımızda vatanseverlik herhangi bir ayrıma tabi değildir.
 •  (Karantina döneminde aile içi şiddet) Yaşadığımız bu içe kapanma süreci ailenin kıymetinin daha çok anlamasının gereken bir süreç. Şikayetleri takip ediyoruz.
 •  İnsanınızın hayatını koruyacak kriz yönetimine ve sağlık altyapısına sahip değilseniz, büyük devlet olmanız hiç bir anlam ifade etmiyor. Filistin’den dünyanın her yerine kadar yardım edecek güce sahibiz.
 •  Bütün dünyanın unuttuğu Filistin’e bir tek Türkiye yardım etmiştir.

Libya meselesi

 •  Hafter darbe girişiminde bulunmaya çalıştı. Libya halkının geleceği açısından BM’nin tanıdığı hükümetin arkasında durmaya devam ediyoruz.
 •  Türkiye aleyhine ne zaman kötü haber olsa, bu kötülükleri içeride siyasallaştırma konusunda kadrolu kesimler vardır. Ama şimdi aynı kesimlerin yabancı basının Türkiye’yi öven haberleri karşısında suskun olduklarını görüyoruz.

Tam bir faşist zihniyetin ürünüdür

 •  (Ankara barosunun açıklaması) İkinci bir bildiri yayımlayarak kendisinin İslam düşmanlığı yapmadığını söylemeye çalışmış. Fakat bunun yalan olduğu açıklamaya bakınca net bir şekilde görülüyor.
 •  İnsanlık dışı çok metin gördüm, hukuk düşmanı çok metin gördüm ama Ankara Barosu’nun yayınladığı kadar islamofobik, hukuk düşmanı, nefret düşmanı bir metin görmedim.
 •  Ne zamandan beri insanları ‘kadınları yakmaya davet edecek’ demek ne zamandan beri laiklik savunucusu anlamına gelmektedir? Tam bir faşist zihniyetin ürünüdür.
 •  Diyanet İşleri Başkanlığı yasal görevini yapmaktadır, nefret suçlarıyla mücadele etmektedir. Açıklamasında kimsenin vatandaşlık haklarına saldırı söz konusu değildir.

Kılıçdaroğlu’ndan açıklama bekliyoruz

 • İBB’nin çocuklar için hazırlandığı broşürde Aleviliğin ayrı bir din olarak gösterilmesi provokatif bir yaklaşımdır. Bu konuda bir açıklama yapılmasını bekledik. Aleviliği İslam’dan ayrı bir din gibi göstermenin biz Avrupa’da bazı yabancı servisler tarafından yapılan bir politika olduğunu biliyoruz. Bu Türkiye’ye karşı bir takım gizli servislerin yürüttüğü bir politikadır. Son derece yanlış buluyoruz ve kınıyoruz. Alevi kardeşlerimize yönelik bir provakasyondur.
 •  Kılıçdaroğlu’ndan bu konu hakkında açıklama bekliyoruz. Aleviliğin İslam dışı olarak gösterilmesine karşı ne diyorlar, merak ediyoruz.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER