A3 Haber

Süper Piyango çekişilinde kuşku: Son hane küresinden iki top düştü, çekiliş iptal edilmedi

Süper Piyango çekişilinde kuşku: Son hane küresinden iki top düştü, çekiliş iptal edilmedi

Mayıs 03
10:19 2020

Milli Piyango tarafından düzenlenen Süper Piyango’nun 25 Nisan 2020 tarihli 100 bin lira çekişinde altı haneli çekiliş numarasının son hanesinde karıştırma küresinden iki top düşmesine rağmen kürenin başındaki görevli bir topu seçti. Çekiliş ise iptal edilmedi.

Geçen hafta Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Süper Loto’nun 25 Nisan tarihli çekilişinde “skandal” olarak nitelendirilebilecek bir hata yapıldı.

Haberler.com’un aktardığına göre 100 bin liralık ikramiye için toplar, karıştırma küresinden düşerken son hanenin bulunduğu küreden sepete iki top düştü. Kürenin başındaki görevli eliyle yetkilere iki işareti yaparak durumu izah etti ardından ise “4” rakamını seçip gösterdi. Böylelikle 100 bin lira kazanan şanslı numara “386704” olarak belirlendi.

Konuyla ilgili gelen ihbara göre Milli Piyango’nun bu çekilişinin canlı yayınında iki topun sepete düştüğü yetkililerin ise küre başındaki görevliye bir topu seçip göstermesi yönündeki konuşmalar yansıdı. Ancak kaydın tekrarı izlendiğinde ise olayın olduğu anlarda konuşmaların sesi kısıldı ve videoya yansımadı.

Söz konusu çekiliş Milli Piyango tarafından iptal edilmez veya tekrar edilmezken olayla ilgili bir açıklama da yapılmadı.

Milli Piyango özelleştirilmişti

Milli Piyango, Türkiye Varlık Fonu tarafından özelleştirilmiş, kurumda Sisal-Şans ortak girişim grubunda Demirören Grubu’nun yüzde 51, İtalyan Sisal’ın ise yüzde 49 ortaklığı bulunuyor.

Demirören Grubu daha önce de ABD’li Scientific Games ile ortaklaşa İddaa ihalesini kazanmıştı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER