A3 Haber

Salgın izniyle cezaevinden çıktı, 5 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulundu!

Salgın izniyle cezaevinden çıktı, 5 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulundu!

Salgın izniyle cezaevinden çıktı, 5 yaşındaki çocuğa cinsel saldırıda bulundu!
Mayıs 06
12:17 2020

İstanbul’da salgın izni alarak cezaevinden çıkan bir kişi 5 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırı girişiminde bulundu. Cinsel istismarda bulunan kişinin ‘cebren ırza geçme’ suçundan kaydı olduğu belirtildi.

İstanbul’un Beyoğlu İlçesi’ndeki Tersane Caddesi’nde 28 Nisan’da yaşanan olayda, 5 yaşındaki Suriye uyruklu D.A., cinsel saldırı girişiminden son anda kurtuldu. İddiaya göre, sokakta yürüyen dört arkadaş çığlık atan küçük kızın sesini duyunca yardıma koştu. D.A.’ya cinsel saldırı girişiminde bulunan ve çevredekilerce yakalanarak linç edilmek istenen A.Y.’nin nisan ayında koronavirüs sebebiyle cezaevinden bir aylık izinli salıverildiği ortaya çıktı. A.Y.’nin “Cebren Irza geçme” suçundan da kaydı bulunduğu öğrenildi. 

Koronavirüs sebebiyle izinli çıktı

Küçük kızın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, emniyete sevk edilen şüpheli A.Y.‘nin izinli olarak cezaevinden salındığı ortaya çıktı.

Sözcü‘nün haberine göre, Edinilen bilgiye göre geçmişte, cinsel saldırı suçları da olan A.Y. en son uyuşturucu suçundan yakalanmış ve tutuklanmıştı. Silivri Cezaevi’nde yatan şüpheli geçtiğimiz nisan ayında koronavirüs salgını sebebiyle mayıs ayına kadar izin verilerek serbest bırakıldı. 

Çocuğa yönelik ilk suçu değil

İzinli olarak salıverilen A.Y.’nin 20 yıl önce de çocuğa yönelik cinsel saldırı suçu işlediği öne sürüldü. Suç dosyası kabarık olan şüphelinin 2000 ve 2001 yıllarında ”Cebren Irza Geçme, Küçükleri Baştan Çıkarma İffete Taarruz Etme” suçundan 2 kaydı olduğu öğrenildi.

“Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal veya Ticareti” “Tutuklu ve Hükümlünün Kaçması” gibi 7 suç kaydı daha olan şüpheli, Beyoğlu’daki cinsel saldırı girişiminin ardından tutuklanarak bir kez daha cezaevine gönderildi. 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER