A3 Haber

Berber ve kuaförlerden fiyatlara virüs ayarı: Tıraş fiyatlarına yüzde 40 zam geldi

Berber ve kuaförlerden fiyatlara virüs ayarı: Tıraş fiyatlarına yüzde 40 zam geldi

Berber ve kuaförlerden fiyatlara virüs ayarı: Tıraş fiyatlarına yüzde 40 zam geldi
Mayıs 11
13:10 2020

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan ve kontrollü sosyal hayata geçişin duyurulmasıyla birlikte bugün açılan berberler yeni döneme zamlı başladı. Yüzde 40’a varan fiyat artışlarına giden berberler, salgından önce 25 liraya yapılan işlem için artık 35 lira ücret alacak. 

Koronavirüs salgının etkilediği sektörlerden biri olan berber ve kuaförler bugün zamlı fiyattan müşterilerini ağırladılar. Türkiye Berberler Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Federasyonu (TBKGU) Genel Başkanı Bayram Karakaş, bugün açılan olan berber ve kuaförlerin yüzde 40 zamlı fiyatlar üzerinden hizmet vereceklerini açıkladı. 

Hizmet vermeye başlayacak olan berber ve kuaförler yüzde 40 zamlı tarife üzerinden fiyat almaya başlayacaklar.

Bugün itibariyle hizmet vermeye başlayan berber ve kuaförler günler öncesinden müşterilerinden randevu toplamaya başlamışlardı. 

15-20 dakika arayla müşteri alınacak 

İşletmelerde koltuklar arasında mesafe olacağını kaydeden Uzun, “3 koltuklu bir dükkanda 2 koltuk çalışacağız. 5 koltuk varsa 3 koltuk çalışacağız, Ortadaki koltuğu boş bırakacağız ve 2 metrelik mesafeler olacak. Tıraş 45 dakika sürüyorsa personel tıraş bitiminden sonra dışarıya çıkacak ve 15-20 dakika hava alacak” diye konuştu. 

Artık yüzde 40 daha pahalı 

Yaklaşık 1,5 aydan bu yana evde olan ve gelir kaybına uğrayan berberlerin, bu hafta kapılarını açması bekleniyor. Berberlerin, tarifelere yüzde 40 zam uygulayacakları ve salgından önce 20 liraya yaptıkları işlem için artık 30 lira alacakları açıklandı.

 

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER