A3 Haber

Hürriyet gazetesi üç gün yayımlanmayacak

Hürriyet gazetesi üç gün yayımlanmayacak
Mayıs 22
08:14 2020

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Türkiye’nin tamamında uygulanacak sokağa çıkma yasağı nedeniyle gazetesinin üç gün yayınlanmayacağını duyurdu.

Ahmet Hakan, bugünkü yazısında “Arife gününü de kapsayan dört günlük bir yasak geliyor. Tüm Türkiye’de. Tüm illerde. Yarından itibaren tüm Türkiye resmen kapanacak. Bu kapanmayla birlikte… Hürriyet’in okurlarına ulaşması neredeyse imkânsız hale gelmiş oldu. Kısmi sokağa çıkma yasaklarında da okurlarımıza Hürriyet’i ulaştırmanın önünde çeşitli zorluklar vardı. Biz buna rağmen Hürriyet’in yayınını sürdürdük. Ancak tüm Türkiye’yi kapsayan sokağa çıkma yasağı uygulaması, bizim de yeni bir karar almamızı zorunlu kıldı. Hürriyet üç gün yayınlanmayacak. Üç gün… Yani pazar, pazartesi ve salı günü” dedi.

Hakan yazısında şunları kaydetti: “Hürriyet Bayram ve Hürriyet Bayram İki adıyla vereceğimiz iki gazetenin yanı sıra Hürriyet’in geleneksel ekleri de sizlerle olacak. Çarşamba günü ise eskisinden daha canlı, daha renkli, daha dinamik bir Hürriyet’le karşınızda olacağız. Bir temenni cümlesiyle bitireyim bu yazıyı Allah bir daha Hürriyet’in basılmadığı günleri bizlere göstermesin.”