A3 Haber

Tuncay Özkan’dan ‘Banu Özdemir’ tepkisi: Tecavüzcüleri salıp bir masumu cezaevine gönderen adaletinizi seveyim

Tuncay Özkan’dan ‘Banu Özdemir’ tepkisi: Tecavüzcüleri salıp bir masumu cezaevine gönderen adaletinizi seveyim
Mayıs 22
16:46 2020

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, İzmir’deki camide çalan müziklerin ardından hedef gösterilen Banu Özdemir’in tutuklanmasına sert tepki gösterdi. Özkan, “Banu Özdemir’i kurban seçtiniz. Banu Özdemir’i değil suçluları yakalayın. Yoksa yakalayamaz mısınız? Troller mi istemiyor?” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, cami hoparlörlerinden müzik yayını provokasyonunda hedef gösterilerek tutuklanan CHP eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir hakkında açıklama yaptı. Özkan, “İzmir adliyesine hiç yakışmadı. Banu Özdemir’i kurban seçtiniz. Camilerden müzik yayını yapan alçakları serbest bırakıp Banu Özdemir’i tutuklamaya sevketmek ve yandaş trollere tutuklandı diye yaydırmak, sonra infial oldu deyip tutuklamak adalet değil” dedi.

Tuncay Özkan’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde;

  • İzmir adliyesine hiç yakışmadı. Banu Özdemir’i kurban seçtiniz. Camilerden müzik yayını yapan alçakları serbest bırakıp Banu Özdemir’i tutuklamaya sevketmek ve yandaş trollere tutuklandı diye yaydırmak, sonra infial oldu deyip tutuklamak adalet değil. Kınıyorum.
  • Camilerden İzmir’de müzik yayını yapan alçaklar kim? Telsiz frekanslarını kim kullanıyor? Neden onlar yakalanmıyor da bu aczi soran Banu Özdemir tutuklanıyor. İzmir adliyesine kimler baskı yapıyor? Adliye trol yönetimine mi geçti? İnfial müzik yayınına değil de Özdemir’e mi?
  • Canileri, tecavüzcüleri adli kontrol şartıyla salıp bir masumu, cezaevine gönderen adaletinizi seveyim. Trollerin paralel Adalet Bakanlığı mı var? Onlar ne derse oluyor. Banu Özdemir’i değil suçluları yakalayın. Yoksa yakalayamaz mısınız? Troller mi istemiyor?