A3 Haber

Onur Yürüyüşü, salgın nedeniyle bu yıl dijital ortamda yapılacak: Etkinliğin detayları…

Onur Yürüyüşü, salgın nedeniyle bu yıl dijital ortamda yapılacak: Etkinliğin detayları…

Onur Yürüyüşü, salgın nedeniyle bu yıl dijital ortamda yapılacak: Etkinliğin detayları…
Mayıs 31
13:18 2020

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle dünyanın birçok ülkesindeki geleneksel Onur festivalleri ve yürüyüşleri iptal edildi. LGBT’lerin salgına rağmen bir araya gelip Onur Günü’nü kutlayabilmesi için dijital ortamda dev bir etkinlik düzenlenecek.

A3 Haber Merkezi |  globalpride2020.org sitesinden yapılan duyuruda, bu yıl Onur Yürüyüşü’nün dijital etkinlikle gerçekleşeceği bildirildi.

Onur Günü’nden bir gün önce, 27 Haziran’da düzenlenecek etkinlikte Norveç Başbakanı Erna Solberg, Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel ve bu hafta evlilik eşitliğini yasallaştıran Kosta Rika’nın Devlet Başkanı Carlos Alvarado Quesada konuşma yapacak.

Etkinliğe Hindistan’ın eşcinsel olduğunu açıklayan ilk prensi Manvendra Singh Gohil’in de önceden bir konuşma kaydedip göndermesi bekleniyor.

“Global Pride” adlı organizasyonda Olivia Newton-John, Deborah Cox, Thelma Houston, Ava MAX, Pabllo Vittar, Courtney Act, Dixie Chicks, Bright Light Bright Light ve Steve Grand gibi müzisyenler şarkılar söyleyecek.

Etkinlik YouTube ve Global Pride’ın internet sitesinden canlı yayınlanacak.

Avrupa Onur Yürüyüşü Organizatörleri Birliği Genel Başkanı Kristine Garina, “Bir Onur Yürüyüşü organize eden herkes bu etkinliğe katıldığında hayatı değişen birini gördüğünü söyler. Bir çok Onur Yürüyüşü’nün iptal edilmesiyle birlikte etkinliği internete taşımak gibi bir sorumluluğumuz olduğunu hissettik” dedi.

Dijital etkinliğin Facebook’taki etkinlik sayfasına buradan ulaşılabilir.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER