A3 Haber

Koronavirüste ikinci dalga uyarısı: Yıkıcı sonuçları olabilir

Koronavirüste ikinci dalga uyarısı: Yıkıcı sonuçları olabilir

Koronavirüste ikinci dalga uyarısı: Yıkıcı sonuçları olabilir
Haziran 04
07:43 2020

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19’un tekrar yükselişe geçebileceği riskinin bulunduğunu ve gerekli önlemlerin alınmaması halinde yıkıcı sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

DSÖ Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yeniden yükselişe geçebileceğini ve virüsün durdurulmamasının yıkıcı sonuçları olabileceğini ifade etti.

İnternet üzerinden düzenlenen çevrimiçi brifingde konuşan Kluge, “İkinci dalga kaçınılmaz değil, ancak giderek artan sayıda ülke kısıtlamaları kaldırıyor. Kovid enfeksiyonunun tekrar yükselişe geçmesi gibi açık bir tehdit var, eğer durdurulmazsa ikinci bir dalga gelebilir ve çok yıkıcı olabilir” dedi.

Kluge, “Bugün, işler yılın başında olduğundan daha iyi değil” diyerek “Hala Kovid için ne bir aşı ne de tedavimiz bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Dünya Sağlık Örgütü, 11 Mart’ta yeni tip koronavirüsü (Covid-19) pandemi olarak ilan etti. DSÖ’nün son verilerine göre, dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 6.1 milyonu geçti, 376 binden fazla kişi yaşamını yitirdi.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER