A3 Haber

Site yönetimi kavgası: Emekli polis rasgele ateş açtı, yaralılar var

Site yönetimi kavgası: Emekli polis rasgele ateş açtı, yaralılar var

Site yönetimi kavgası: Emekli polis rasgele ateş açtı, yaralılar var
Haziran 07
10:11 2020

İstanbul’da Başakşehir Kayaşehir’de bir sitenin eski yönetimiyle site sakinleri arasında yaşanan olayda, iddiaya göre, eski site yönetiminde yer alan bir kişinin emekli polis olan babası rasgele ateş açtı. Olayda yedi kişi yaralandı. Polis, eski site yöneticisi G.S. ile yedi kişiyi yaralayan emekli polis olan babası Z.S.’nin de aralarında bulunduğu beş kişiyi gözaltına aldı.

Olay, Kayaşehir 12’inci Bölge Botanik Sokak’ta bulunan bir sitede 23.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, eski site yönetiminden memnun olmayan site sakinleri yeni bir site yönetimi seçti. Ancak, eski yönetim, yeni yönetimi göreve başlatmadı. Bunun üzerine site sakinleri, eski yönetimi protesto etmek için toplandı. Bu esnada eski site yönetiminde yer alan G.S. adlı bir kişinin babası olan ve emekli polis olduğu öğrenilen Z.S, tabancasını çekerek rasgele ateş etti. Tabancadan çıkan kurşunlar, toplanan site sakinlerine isabet etti. Olayda yedi kişi yaralandı. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar, ambulanslarla çevre hastanelere kaldırıldı. Polis ekipleri, olay yerini güvenlik şeridi içine aldı. Olay yeri inceleme ekipleri, bölgede delil araştırması yaptı. Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, içinde eski site yöneticisi G.S ve onun polis emeklisi olan babası Z.S.’nın da olduğu beş kişiyi gözaltına aldı. Başakşehir Şehir Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen beş şüpheli sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Olayla ilgili konuşan bir site sakini, “Mevcut olan yönetimin bir şekilde bizimle uzlaşmasını bekledik. Bu esnada burada olay çıkacağını ön görerek güvenlik kurumunu aradık. Polislerden önce eski yönetiminden birinin babası geldi. Site yönetimiyle alakası olmayan biri geldi. Emekli polis olduğunu belirtip rasgele ateş etmeye başladı. Yedi kişi yaralandı” dedi. (DHA)

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER