A3 Haber

Van’da yol inşaatında çalışan işçilere saldırı

Van’da yol inşaatında çalışan işçilere saldırı

Van’da yol inşaatında çalışan işçilere saldırı
Haziran 08
22:13 2020

Van’ın Çatak ilçesi ile Siirt’in Pervari ilçesi arasında bulunan Belbuka bölgesinde yol çalışması yapan işçilerin servis aracının geçişi sırasında el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada, 2 işçi yaşamını yitirirken, 8 kişi de yaralandı.

Van’da Çatak-Pervari karayolunun 25’inci kilometresinde bulunan Narlı ile Övecek mahallelerinin yakınındaki dağlık Belbuka yaylası bölgesinde yol çalışması yapan işçileri taşıyan servis aracı, Çatak ilçe merkezine gelirken, PKK tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti.

Meydana gelen patlamada servis aracı büyük hasar alırken, olayda 2 işçi yaşamını yitirdi, 8 işçi de yaralandı.

Olayın ardından haber verilmesi üzerine bölgeye güvenlik güçleri ile ambulanslar sevk edildi. Cenazeler ve yaralı helikopterlerle önce Çatak Devlet Hastanesi’ne, ardından da Van’a kaldırıldı. Patlamanın meydana geldiği bölgede ise hava destekli operasyon başlatıldı.

Valilikten açıklama

Van Valilği’nden saldırı ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Çatak İlçesi Narlı bölgesindeki Belbuka Yaylasına yol çalışması yapan yüklenici firmanın sivil servis aracına bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarınca saat 18.00 sıralarında EYP ile saldırı düzenlenmiştir. Saldırıda araçta bulunan 2 işçi şehit olurken, 8 işçi de yaralanmıştır. Yaralı işçiler helikopterle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Yaralılarımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Şehit işçilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Tek amacı bölge halkına hizmet götürmek olan sivil işçilere menfur saldırı düzenleyen Bölücü Terör Örgütünü ve arkasında duranları tel’in ediyoruz. Saldırı sonrası, bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER