A3 Haber

TFF’nin ilk maç öncesi ‘test’ skandalı: Maç değil test kuyruğu!

TFF’nin ilk maç öncesi ‘test’ skandalı: Maç değil test kuyruğu!

TFF’nin ilk maç öncesi ‘test’ skandalı: Maç değil test kuyruğu!
Haziran 10
16:23 2020

12 Haziran’da başlayacak ligler öncesinde müsabakalarda görev alacaklara koronavirüs testi yapılıyor. İzmir’de Cuma günü gerçekleşecek Göztepe- Trabzonspor maçında görev alacak 250 kişi aynı anda test yapıldı, kuyruk oluştu ve sosyal mesafe unutuldu.

İzmir’de 12 Haziran Cuma günü gerçekleşecek Göztepe- Trabzonspor maçında görev alacak 250 kişi koronavirüs testi kuyruğuna girdi, virüs önlemleri  unutuldu.

Türkiye Futbol Federasyonu 12 Haziran günü liglerin başlayacağını duyurdu ve müsabakalarda görev alacakların 2 gün öncesinden koronavirüs testinden geçirilmesini istedi. İzmir’de 12 Haziran Cuma günü Göztepe ile Trabzonspor arasında oynanacak karşılaşmadan önce Gürsel Aksel Stadı’nda özel güvenlik, çevik kuvvet polisleri, kulüp ve stat çalışanları ile basın mensuplarına koronavirüse ilişkin PCR ve Antikor testleri yapıldı.

Yine cuma günü oynanacak Fenerbahçe-Kayserispor maçının yardımcı hakemleri Manisa bölgesinden Volkan Ahmet Narinç ile İzmir bölgesinden İbrahim Bozbey’in testleri de Gürsel Aksel Stadı’nda gerçekleştirildi.

Yaklaşık 250 kişi aynı anda test için stada çağrılırken, sosyal mesafe kuralı unutuldu. Uzun süre test yapacak görevlilerin beklenmesi ve sağlıksız koşullar nedeniyle zaman zaman tartışmalar yaşandı.

Öte yandan testler stadın kapalı bir alanında gerçekleştirildi, test sırası bekleyenler sosyal mesafeyi ihlal ederek, kuyruk oluşturdu. Bazı basın mensupları önlem almak amacıyla yapılan testlerin virüsün yayılmasına zemin hazırlayacak bir ortamda gerçekleştirildiğini belirterek, TFF’ye ve yetkililere tepki gösterdi. (ANKA)

 

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER