A3 Haber

Twitter AK trollere ait sahte hesapları kapattı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı’ndan tepki geldi

Twitter AK trollere ait sahte hesapları kapattı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı’ndan tepki geldi

Twitter AK trollere ait sahte hesapları kapattı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı’ndan tepki geldi
Haziran 12
16:14 2020

Twitter’ın Türkiye’de 7 binden fazla sosyal medya hesabını kapatmasına Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yazılı açıklama ile tepki göstererek, “İdeolojik yaklaşımları bilimsel veri olarak pazarlamaya kalkışmak skandaldır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’ın AKP bağlantılı sahte hesapları kapatmasına tepki gösterdi.

Altun, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Twitter’ın yaptığı açıklamada kapatılan hesapların Sayın Cumhurbaşkanımıza destek amacıyla açılan ‘sahte’ hesaplar olduğu ve bu hesapların tek bir merkezden yönetildiği iddiası gerçek dışıdır” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir şirketin almış olduğu kararı, ideolojik yaklaşımlarını bilimsel veri olarak pazarlamaya kalkışan birtakım eşhas tarafından hazırlanmış raporla meşrulaştırma çabası tarihi bir skandaldır.

Şeffaflık ve ifade hürriyeti kılıfına saklanmış bu ceberut yaklaşım bir kez daha göstermiştir ki, Twitter bir ticari sosyal medya kuruluşu olmanın ötesinde belirli bir siyasi ve ideolojik yaklaşımı benimseyen, bu yaklaşımına uymadığını düşündüğü tüm kullanıcılara ve aktörlere çamur atmaktan çekinmeyen bir ideolojik kara propaganda makinasına dönüşmüştür.”

Twitter’a “FETÖ” ve “PKK” suçlaması

“Çok yakın geçmişte özellikle ABD’de şahit olduğumuz tartışmalar da düşünüldüğünde, Twitter’ın siyaseten Türkiye Cumhuriyeti’ni konumlama arzusu, kuruluşun PKK ve FETÖ gibi Türkiye’ye düşman yapıların kara propaganda faaliyetlerine kol kanat germe isteği ve Türk siyasetini dizayn etme hevesi net bir şekilde görülmektedir.

Geçmişte bu tür yollara tevessül etmiş birçok yapının nihayetinde nasıl bir akıbetle baş başa kaldığını bu şirkete hatırlatmak isteriz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti hiçbir surette sahteciliğe, manipülasyona ve dezenformasyona geçit vermeyecek, ülkemizde ve tüm dünyada her zaman hakikati, hür düşünceyi ve dijital farkındalığı güçlendirmek için çalışmaya devam edecektir.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER