A3 Haber

İsmail Saymaz: Hürriyet’le kötü ayrılmadık, tazminatımı aldım

İsmail Saymaz: Hürriyet’le kötü ayrılmadık, tazminatımı aldım

İsmail Saymaz: Hürriyet’le kötü ayrılmadık, tazminatımı aldım
Haziran 16
15:00 2020

İsmail Saymaz, Hürriyet gazetesiyle “kötü ayrılmadıklarını” ve “tazminatını aldığını” söyledi.

Gazete Damga Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mert’in sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayına konuk olan gazeteci İsmail Saymaz, Hürriyet gazetesi ile yollarının neden ayrıldığını açıkladı.

18 yıl Hürriyet gazetesinde çalışan İsmail Saymaz, gazeteden kendisine iki şart sunulduğunu ve bu şartları kabul etmediğini söyledi.

“İstifa edersen olur”

“En doğrusu benim ayrılmam olur dedim. Onlar da bana; ‘Seni işten çıkaramayız ama sen istifa edersen olur’ dediler. Böyle anlaştık. Kötü ayrılmadık” diyen ve tazminatını aldığını söyleyen Saymaz şöyle konuştu:

“Benden iki şey istediler. Dediler ki; ‘birincisi bundan sonra bizim grubun dışında herhangi bir televizyon mecrasına çıkmazsan seviniriz. Tabi buna Habertürk ve Halk TV de dahil. İkincisi sosyal medyada sadece haber paylaşmanı rica ediyoruz. Ben bu iki şartı işe girilebilirken kabul edilebilir olduğunu, yıllardır bu koşulda çalışan bir gazetecinin başa dönerek bunları kabul ederek çalışmasının zor olacağını söyledim. En doğrusu benim ayrılmam olur dedim. Onlar da bana; ‘Seni işten çıkaramayız ama sen istifa edersen olur’ dediler. Böyle anlaştık. Kötü ayrılmadık.”

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER