A3 Haber

Türkiye’nin ilk türbanlı başsavcısı atandı!

Türkiye’nin ilk türbanlı başsavcısı atandı!

Türkiye’nin ilk türbanlı başsavcısı atandı!
Haziran 18
11:44 2020

Hâkimler ve Savcılar Kurulu, 2020 yaz kararnamesiyle 4 bin 626 hâkim ve savcının görev yeri değişti. HSK Kararnamesi ile ilk kez türbanlı bir kadın başsavcı olarak atandı. Nazilli Savcısı Tuba Ersöz, Konya’nın Beyşehir ilçesi Başsavcılığı’na atandı.

HSK 2020 yaz kararnamesiyle 4 bin 626 hâkim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Gaziantep, Manisa ve Adana başsavcıları değiştirilirken, Ankara ve İstabul’da başsavcı değişikliğine gidilmedi.

Kararnameyle ilk kez türbanlı bir savcı, başsavcı yapıldı. Nazilli Savcısı Tuba Ersöz, Konya Beyşehir Başsavcılığı’na getirildi.

Kararnameyle 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını takipsizlik kararı vererek kapatan İstanbul savcısı Ekrem Aydıner İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine getirildi. Ankara’da 16 sokak köpeğini öldüren üç sanığa 10’ar yıl hapis cezası veren hâkim Yaşar Sezikli Yargıtay savcısı oldu.

18 ilin Başsavcısı değişti

Kararnameyle 4 bin 161’i adli 465’i idari toplam 4 bin 626 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi. Gaziantep, Manisa, Adana, Mardin, Aksaray, Tekirdağ, Bolu, Kırşehir, Siirt, Bartın, Ardahan, Bingöl, Şırnak, Tokat, Bitlis, Artvin, Niğde ve Gümüşhane başsavcıları değişti. Ankara, İzmir ve İstabul’a başsavcı vekili ile hakim ve savcı takviyesi yapıldı.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER