A3 Haber

CHP’den istifa eden meclis üyesi AKP’ye geçti: ‘Hizmetlerden etkilendim’

CHP’den istifa eden meclis üyesi AKP’ye geçti: ‘Hizmetlerden etkilendim’

CHP’den istifa eden meclis üyesi AKP’ye geçti: ‘Hizmetlerden etkilendim’
Haziran 25
18:49 2020

Mersin’de bir ay önce CHP’den istifa eden Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Kahraman, AKP’ye geçti. Kahraman, “AKP’lilerin hizmet ve çalışmalarından etkilendiğini” öne sürdü.

Akdeniz ilçesinde 31 Mart 2019’da yapılan seçimlerde CHP’den belediye meclis üyesi seçilen ancak bir ay önce partisinden istifa eden Süleyman Kahraman, 15 ay sonra AKP’ye geçti.

Kahraman’ın geçişi için AKP İl Başkanlığı’nda düzenlenen törene Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ile İl Başkanı Cesim Ercik de katıldı. “Başkan Gültak’ın Akdeniz ilçesine yönelik hizmet ve çalışmalarından etkilendiğini” öne süren Kahraman, “Yaklaşık bir ay önce partimden istifa ettim. Başkan Gültak ile beraber Akdeniz’e hizmet etmeye karar verdim. Bu sıcak karşılamadan dolayı teşekkür ediyorum kendilerine. İnşallah hizmete devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Ankara’dan onay aldık”

Cesim Ercik, “Biz başka bir siyasi partiden meclis üyesi transfer etmiyoruz. Zaten bir ay önce istifa etti Süleyman bey ve bizim partimize geçmeye karar verdi” derken, Başkan Gültak ise “Süleyman Kahraman, partimize geçme kararı aldıktan sonra Ankara ile görüşme yaptık. Ankara’nın onayını aldıktan sonra partimize katıldı. Akdeniz’de hep birlikte çalışacağız” diye konuştu.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER