A3 Haber

ABD’de bir çift, ırkçılığı protesto eden gruba silah doğrulttu

ABD’de bir çift, ırkçılığı protesto eden gruba silah doğrulttu
Haziran 29
16:17 2020

ABD’nin Missouri eyaletinde, istifa çağrısı yapmak için belediye başkanı Lyda Krewson’ın evine yürüyen eylemcilere bir çift silah doğrultarak tehdit etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Missouri eyaletinde, istifa çağrısı yapmak için belediye başkanı Lyda Krewson’ın evine yürüyen eylemcilere bir çift silah doğrultarak tehdit etti.

Georg Floyd’un polis tarafından öldürmesinin ardından başlayan protestolar devam ediyor. Missouri’ye bağlı St. Louis kentinde, belediye başkanı Lyda Krewson’ın evine yürümek isteyen protestoculara, bir çift silah doğrulttu. Avukat çift evlerinin önünden geçen protestocuları tehdit etti.

Yüzlerce protestocu, silah doğrultan çifte aldırış etmeden “Lyda istifa, polisleri de al git” sloganlarıyla yürüyüşüne devam etti.

Ne olmuştu?

Belediye Başkanı Krewson, geçtiğimiz cuma günü Facebook üzerinden yaptığı canlı yayında, polislerin mali kaynaklarının kesilmesi talebiyle dilekçe veren kişilerin isim ve adreslerini paylaşmıştı. Tepkiler üzerine Krewson, özür dileyerek videoyu yayından kaldırmıştı.