A3 Haber

AKP’li isimden Abdullah Gül’e: Türkiye’yi FETÖ vesayetine kim soktu? O dönemdeki rolün neydi?

AKP’li isimden Abdullah Gül’e: Türkiye’yi FETÖ vesayetine kim soktu? O dönemdeki rolün neydi?
Haziran 29
20:51 2020

Mehmet Metiner, Abdullah Gül’ün açıklamalarına yanıt vererek, “Sahi Türkiye’yi FETÖ vesayetine kim soktu? O dönemdeki rolün neydi? FETÖ vesayetine geçişteki etkin rolünü örtbas etmen tam bir kişilik sorunu” dedi.

AKP’li eski milletvekili Mehmet Metiner, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün iktidarı eleştiren açıklamalarına tepki gösterdi.

Gül, açıklamalarında “Ekonomideki göstergeler geriye gidişi gösteriyor. Bu durum kaygı verici” demişti.

Gül, “çıkış yolu” olarak ise, “Parti devleti mantığına yönelik eğilimleri besleyen mevcut atmosferden acilen sıyrılmalı, siyasetin tüm halkımızın istekleri ile azami ölçüde örtüşen, istikamet tayin eden, çözüm, refah ve mutluluk üreten yönü temayüz ettirilmelidir” ifadelerini kullanmıştı.

“Asıl kaygı verici olan sensin”

AKP’li Metiner bu sözlere sosyal medya hesabından karşı çıkarak şunları söyledi:

“Abdullah Gül her türlü vesayetten uzak kuvvetler ayrılığına dayalı güçlü bir parlamenter sistemden yana olduğunu açıklamış. Ne güzel! Sahi Türkiye’yi FETÖ vesayetine kim soktu? O dönemdeki rolün neydi? FETÖ vesayetine geçişteki etkin rolünü örtbas etmen tam bir kişilik sorunu. Abdullah Gül röportajında kendisinin olduğu ilk beş yılı başarılı, diğer yılları başarısız ilan etmiş! Mevcut durum için de ‘kaygı verici’ demiş! Başarıyı kendine, başarısızlığı Reis’e fatura eden bu anlayış siyasi ahlak açısından sorunludur. Asıl kaygı verici olan sensin sen!”