A3 Haber

Meclis’te vekil yumruklamıştı: AKP’den Alpay Özalan’a yeni görev

Meclis’te vekil yumruklamıştı: AKP’den Alpay Özalan’a yeni görev

Meclis’te vekil yumruklamıştı: AKP’den Alpay Özalan’a yeni görev
Haziran 30
13:43 2020

AKP kapalı grup toplantısıyla TBMM grup yönetimini seçti. Grup başkanvekilleri yerini korurken iki idare amiri değişti. Yeni idare amirleri yapılan oylamaya göre Alpay Özalan ve Ali Şahin oldu.

AKP Grup Başkanı ve Grup Başkanvekilleri görevine devam ederken iki idare amirinde değişikliğe gitti. Alpay Özalan ve Ali Şahin idare amiri oldu.

AKP, TBMM grup yönetimini seçti. Kapalı toplantıda grup başkanvekilleri yerini korurken iki idare amiri değişti. Yeni idare amirleri Alpay Özalan ve Ali Şahin oldu.

AKP grup başkanvekilleri Mehmet Muş, Bülent Turan, Özlem Zengin, Muhammed Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan görevlerine devam edecek.

Meclis’te kavgalarıyla meşhur

AKP’nin yeni idare amiri olan İzmir Milletvekili Alpay Özalan, meclisteki kavgalarda başı çekmesi, muhalefet milletvekillerinin üzerine yürümesi ve tehdit etmesiyle nam salmış durumda.

AKP’li Alpay Özalan, TBMM’de yaptığı konuşmanın ardından CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un üzerine yürümüş ve yumruklamıştı.

Bu durumu bir övünç kaynağı olarak sunan Özalan, CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel’in konuşmasını paylaşarak “En son Engin Özkoç böyle konuşmuştu! Kendini darı ambarında sanan aç tavuklar ile CHP yöneticileri başa baş yarışır” ifadelerini kullanmıştı.

Bir diğer idare amiri Gaziantep Milletvekili Ali Şahin ise, İç güvenlik yasası görüşmelerinde mecliste çıkan kavgada başından yaralanan Ertuğrul Kürkçü için, “orak ve çekiç başa iş de açıyormuş” demişti.

About Author

Ahmet

Ahmet

Related Articles

TÜM HABERLER