A3 Haber

AKP Sivas Gençlik Kolları Başkanı “Sivas katliamı” diyenler hakkında suç duyurusunda bulundu

AKP Sivas Gençlik Kolları Başkanı “Sivas katliamı” diyenler hakkında suç duyurusunda bulundu

AKP Sivas Gençlik Kolları Başkanı “Sivas katliamı” diyenler hakkında suç duyurusunda bulundu
Temmuz 02
15:00 2020

AKP Sivas Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Murat Toraman, ‘Sivas Katliamı’ diyenler hakkında suç duyurusunda bulundu.

A3 Haber Merkezi- Sivas’ta AKP Gençlik Kolları Başkanlığı ve İl Genel Meclisi üyeliği yapan Murat Toraman, ‘Sivas Katliamı’ diyenler hakkında Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Sivas’ın imajına zarar verdiğini iddia etti

‘Sivas Katliamı’ ifadesinin Sivas’ın imajına zarar verdiğini iddia eden Toraman, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu dilekçesi verdi.

Toraman, suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “1993 yılında yaşanan ve Sivaslılarla, Sivasla asla alakası olmadığına inandığımız Madımak Olayı’nın, 27 yıldır belirli bir kesim tarafından Sivas’a maal edilmesini şiddetle reddediyorum. Böyle üzücü olayı Sivaslılar olarak tasvip etmemiz asla mümkün değildir.

(…)

1993 yılında yaşanan acı olayın bana göre Sivas ismi ile yan yana anılması bile zuldür. Olayın gerçekleştiği yer olan Madımak Oteli, olayı anmak ve anımsamak isteyenler için yeterli olmalıdır. ‘Sivas Olayı’ bile demeye gönlüm razı değildir. Kaldı ki bu yaşanan üzücü olay için ‘Sivas Katliamı’ denmesini isteyenler veya özellikle bu ifadeyi kullananlar da yok değildir.

Bir Sivaslı olarak, bir Sivas aşığı olarak, bir sünni olarak, alevilerle kardeşçe yaşayan bir vatandaş olarak, olaylarla hiç bir alakası olmadığı halde suçsuz yere aylarca mahkum edilen bir dedenin torunu olarak, bu olayın acısını iliklerine kadar yaşamış biri olarak, 1993´de yaşanan olaylar için ‘Sivas Katliamı’ ifadesini kullanan kişi veya kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuyor ve cezalandırılmasını istiyorum.”

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER