A3 Haber

Hava sıcaklığı önümüzdeki hafta mevsim normallerinin beş ila yedi derece üzerinde olacak

Hava sıcaklığı önümüzdeki hafta mevsim normallerinin beş ila yedi derece üzerinde olacak

Hava sıcaklığı önümüzdeki hafta mevsim normallerinin beş ila yedi derece üzerinde olacak
Temmuz 02
16:51 2020

Önümüzdeki hafta yurdun güney, iç ve batı kesimlerinde hava sıcaklıkları artacak, sıcaklık mevsim normallerinin beş ila yedi derece üzerinde seyredecek.

A3 Haber Merkezi- Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, önümüzdeki bir haftalık süreçte ülkenin, Basra Alçak basıncı sebebi ile sıcak havanın etkisinde kalacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi: “Kuzeydoğu kesimleri dışında yurtta yağış beklenmiyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğu kesimlerinde öğleden sonraları kısa süreli mevzi gök gürültülü sağanak yağış geçişleri görüleceği, diğer yerlerde havanın genellikle az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Yurdun güney, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin birkaç derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar daha da artacağı ve mevsim normallerinin beş ila yedi derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Üç büyük ilde beklenilen hava durumları

Ankara’da önümüzdeki bir haftalık süreçte yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği, önümüzdeki bir haftalık süreçte en yüksek hava sıcaklığının 33 ila 36 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.

İstanbul’da hafta sonundan itibaren önümüzdeki bir haftalık süreçte yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki bir haftalık süreçte en yüksek hava sıcaklığının 31 ila 34 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.

İzmir’de de önümüzdeki bir haftalık süreçte yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının mevsim normalleri üzerinde olacağı ve en yüksek hava sıcaklığının 34 ila 37 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.

About Author

Uğraş Vatandaş

Uğraş Vatandaş

Related Articles

TÜM HABERLER