A3 Haber

Eski eşini silahla vurup intihar etti

Eski eşini silahla vurup intihar etti
Temmuz 05
12:09 2020

İstanbul Küçükçekmece’de bir kişi, Sefaköy Metrobüs Durağı’nın yanında bulunan Atatürk Parkı’nda tabancayla eski eşini yaraladı sonra intihar etti.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesine bağlı Sefaköy Metrobüs Durağı yanında bulunan Atatürk Parkı’nda dün 16.30 sıralarında iddiaya göre, Bayram Ö. 2019 yılında boşandığı eşi İmran E. ile metrobüsten inerek konuşmak için geldi. Eski eşi İmran E. ile tekrar bir araya gelmek istediğini söylediği öğrenilen Bayram Ö. isteğinin ret edilmesi üzerine İmran E.’ye tabancayla ateş açtı. Eski eşini yaralayan Bayram Ö. daha sonra aynı tabancayla başına ateş ederek intihar etti.

Parkta bulunan hemşire kalp masajı yaptı

Silah seslerini duyan vatandaşlar yaralıların yardımına koştu. Bu sırada hemşire olduğu öğrenilen bir kadın ağır yaralanan Bayram Ö’ye kalp masajı yaptı. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Bayram Ö. yapılan müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. Polis ekipleri, parkı güvenlik şeridi içine alırken bölgeye kimseyi yaklaştırmadı. Olayda kullanılan tabancaya el konulurken olay yeri inceleme ekipleri parkta uzun süre delil araştırması yaptı.

“Vurduğu kadın da hala adama üzülüyordu”

Olayı gören Güngör Koşar, “Durakta minibüs kahyasıyım. Dört el silah sesi duydum. Müdahaleye koştuk. O sırada bir trafik polisinin yardımcı olmak için koştuğunu gördüm. Polisi durdurup ‘nereye koşuyorsun, sana da ateş ederler sen de benim gibi insansın’ dedim. Beraber gidelim deyip polisi biraz oyaladım birlikte gittik olan olmuştu. Adam önce kadını vurmuş ardından da kafasına sıkmış. Bir tane bayan hemşireymiş kalp masajı yaptı. Kadın ölmez de adam ölebilir. Çünkü mermi bir taraftan girip bir taraftan çıkmış. Vurduğu kadın da hala adama üzülüyordu. ‘Ölme, ölme’ diye çırpınıyordu” diye konuştu. (DHA)