A3 Haber

Teknoloji videosuna AKP engeli: Bir yerde a Haber ile dalga geçiyorum acaba ondan mı?

Teknoloji videosuna AKP engeli: Bir yerde a Haber ile dalga geçiyorum acaba ondan mı?
Temmuz 07
14:46 2020

YouTube’de teknoloji içerikleriyle dikkat çeken 412 bin aboneye sahip Ekin Kollama’nın “Xiaomi Elektronik Yazı Tahtası” adlı videosunun “Bu içerik, hükümet tarafından yapılan yasal bir şikayet nedeniyle bu ülkenin alan adında kullanılamıyor” denilerek engellenmesi üzerine sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Kollama, “Videonun bir kısmında a Haber ile dalga geçiyorum acaba ondan mı?” diyerek sitem etti.

A3 Haber Merkezi | AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde sosyal medyayı hedef alması üzerine tartışmalar sürerken teknoloji içerikleriyle YouTube’da tanınan Ekin Kollama’nın “Xiaomi Elektronik Yazı Tahtası” adlı videosuna “Bu içerik, hükümet tarafından yapılan yasal bir şikayet nedeniyle bu ülkenin alan adında kullanılamıyor” denilerek kısıtlama getirildi.

Sosyal medya kısıtlamasının ilk kurbanı olduğunu belirterek sitem eden Ekin Kollama, “Bir yerde a Haber ile dalga geçiyorum, acaba ondan mı? Yoksa göz çizdik illuminati geyiği yaptık ondan mı? İkisi de saçma gerçi” ifadelerine yer verdi.