A3 Haber

CHP’li Özkoç: Baroların terörle ilişkisi yoktur, AKP’nin terörle ilişkisi yüzde yüzdür

CHP’li Özkoç: Baroların terörle ilişkisi yoktur, AKP’nin terörle ilişkisi yüzde yüzdür
Temmuz 08
23:01 2020

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Baroların terörle ilişkisi yoktur AKP’nin terörle ilişkisi yüzde yüzdür. AKP, FETÖ’nün savcısının arkasında duran bir genel başkana sahiptir. Bunu asla unutmayın” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Baroların terörle ilişkisi yoktur Adalet ve Kalkınma Partisinin terörle ilişkisi yüzde yüzdür. AKP, FETÖ’nün savcısının arkasında duran bir genel başkana sahiptir. Bunu asla unutmayın” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu’ndaki Avukatlık Kanunu ve baroların yapısını değiştirmeyi öngören teklif görüşmelerinde CHP’yi “terör örgütleriyle ilişkilendirme” suçlaması yapan AKP grup başkanvekillerine sert çıktı.

Özkoç, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin terörle ilişkisi var mıdır? Baroların terörle ilişkisi yoktur. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin terörle ilişkisi yüzde 100’dür. Bugün Fethulluhçı Terör Örgütü’ne dediğiniz terör örğütüne mensup milletvekilleriniz, bakanlarınız, il başkanlarınız vardır. Siz Fethullahçı Terör Örgütü savcısının arkasında duran bir genel başkana sahipsiniz. Bunu asla unutmayın. Siz PKK terör örgütü diyorsunuz ya. Siz PKK terör örgütü ile el ele yürüyen, onların önünü açmaya çalışan, iktidardaki tek siyasi partisiniz. Hiç kızmayın. Yüzünüze baka baka söylüyorum rahat olun” diye konuştu.